דילוג לתוכן העמוד

הנהלת התנועה

נדב איל, יושב ראש

שירת בגלי צה"ל ככתב שטחים ועורך יומן הבוקר, בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית, ובעל תואר שני מבית הספר לכלכלה של לונדון בפולטיקה גלובלית. בשנת 2002, הצטרף לערוץ 10 ושימש ככתב מדיני ופוליטי, בשנת 2003 הצטרף ל"מעריב" ככתב פוליטי וכפרשן. כיום הוא ראש דסק החוץ של חדשות 13. הוא זוכה פרס סוקולוב על הישגיו בתחום הדיגיטל וכתבות העומק בנושאים הקשורים בהשפעות הגלובליזציה.

 

עו"ד אלונה וינוגרד

alona_110אלונה וינוגרד היא מנכ"לית שומרים – המרכז לתקשורת ודמוקרטיה. לפני כן ניהלה את המרכז לערכים ומוסדות דמוקרטיים במכון הישראלי לדמוקרטיה. אלונה היתה מנכ"לית התנועה לחופש המידע בשנים 2015-2011. בשנת 2015 זכתה בפרס רפפורט לנשים פורצות דרך. בעלת תואר ראשון במשפטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה במסלול המיוחד למצטיינים, וכן תואר ראשון בספרות אנגלית מאוניברסיטת תל אביב.

רועי פלד

roypeled-150x150ד"ר רועי פלד, מרצה למשפט מנהלי בביה"ס למשפטים ע"ש חיים שטריקס במסלול האקדמי – המכללה למנהל. שימש כמנכ"ל התנועה לחופש המידע בשנים 2011-2006, הנחה סדנאות לחופש המידע בבית הספר למשפטים של המכללה למנהל המסלול האקדמי. בעבר שימש כיועצו של שר החקלאות חיים אורון ומילא תפקידים שונים במסגרות פוליטיות וציבוריות. פירסם מספר מאמרים בנושא חופש מידע בכתבי עת משפטיים בישראל ובחו"ל. היה עמית הוראה בבית-הספר למשפטים של אוניברסיטת קולומביה, ניו-יורק. את הדוקטורט שלו כתב בנושא "הגינות בתקשורת: בין זכויות, חובות ואינטרסים".

 

מור רובינשטיין

מור היא מומחית למידע פתוח וממשל פתוח. היא בעלת תואר ראשון במדע המדינה והיסטוריה של עם ישראל מהאוניברסיטה העברית, ובעלת תואר שני במדעי החברה של האינטרנט מאוניברסיטת אוקספורד. מור מתגוררת בלונדון ועובדת ב-360Giving, יוזמה בריטית להנגשת מידע בתחום הפילנתרופיה. מור פעילה ביוזמת הממשל הפתוח העולמי OGP. היא עורכת הספר State of Open Data – Histories and Horizons, שעוקב אחרי עשר שנים של מידע פתוח. עוד על מור.

עו"ד דנה יפה

עו"ד דנה יפה הנה בוגרת תואר ראשון במשפטים ותואר ראשון בפיסיקה ומדעי הקוגניציה מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני בניתוח כלכלי של המשפט מאוניברסיטאות בולוניה, המבורג ואקס-מרסיי (European Master of Law&Economic). במהלך לימודיה בפקולטה למשפטים, דנה השתתפה בקליניקה לייצוג אנשים בפריפריה, שהציעה בשנה זו סיוע משפטים לתושבי שדרות, והיתה חברה בכתב העת Israeli Law Review.
עם סיום לימודיה, שימשה דנה כמתמחה באשכול החוקתי במחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים, שם הוסיפה לעבוד כעורכת דין טרם תחילת עבודתה במרכז לחינוך קליני. במרכז לחינוך משפטי קליני הנחתה דנה את הקליניקה המשפטית לזכויות אדם במרחב הסייבר, וכעת היא מנחה את הקליניקה לזכויות אדם בין-לאומיות.

דקלה אברגיל

דקלה אברגיל הינה חברת הנהלת התנועה מימיה הראשונים. עובדת בכנסת ובממשלה מזה שמונה שנים, בלשכת שר החינוך, יוסי שריד וכעוזרת פרלמנטרית לח"כ שריד ולח"כ חיים אורון. במסגרת תפקידיה רכשה דקלה היכרות קרובה עם הנעשה ברשויות ציבוריות רבות.

ד"ר עמית גורביץ'

amit-gurevichד"ר עמית גורביץ' הינו עורך דין פעיל בתחום דיני העבודה, יועץ משפטי לאירגון העובדים "כח לעובדים" וליטיגטור בבתי דין לעבודה שקבע תקדימים רבים בתחום משפט העבודה הפרטי והקיבוצי. הינו דוקטור לפילוסופיה, כתב את קורס היסוד בתחום דיני העבודה ומרצה באוניברסיטאות ומכללות רבות. בעבר דובר האגודה לזכויות האזרח ומתמחה בבית הדין הארצי לעבודה של סגנית הנשיא השופטת אלישבע ברק. בשירותו הצבאי היה כתב ועורך בעיתון "במחנה". בין היתר מבקר הספרות המשפטית של עיתון "הפרקליטים" של לשכת עורכי הדין ופעיל חברתי. אתרו – www.amitgurevich.com. גר ביפו ואב לתמר, ברק וענבר.

 אלון רודס

עו"ד אלון רודס משמש היום כעוזר לנשיא המסלול האקדמי, המכללה למינהל. הוא בוגר תואר ראשון במשפטים, אותו סיים בהצטיינות יתרה ותואר שני במשפטים, אותו סיים בהצטיינות. את התמחותו במשפטים ערך במחלקה המשפטית במשרד מבקר המדינה. לאחר ההתמחות וקבלת רישיון עורך הדין, שימש כעוזר למנכ"ל משרד מבקר המדינה. אלון פרסם מספר מאמרים וכן משמש כמרצה ומתרגל בבית הספר למשפטים במכללה למינהל.
אלון הוא תושב הר אדר, נשוי ואב לשניים.

חברי ועדת ביקורת