fbpx
10 ביוני 2019

המדינה הרוויחה – נהגים שהשתמשו בנייד שילמו כחצי מיליארד שקל בחמש השנים האחרונות

התנועה חושפת את הכבישים המובילים במספר הדו"חות: כביש 4, נתיבי איילון וכביש 1. מהמידע מתברר שהמשטרה הכפילה את מספר הדו"חות שהיא נותנת והגדילה את ההכנסה לכמעט כ-200 מיליון שקל בשנה. ראוי שתחשוף גם את יעדי האכיפה ומידת ההצלחה שלה במימושם (לכתבה המלאה)

המדינה רוצה שנדע פחות – היוזמה החדשה של היועץ המשפטי תפגע בחופש המידע

לפי הפרשנות שמבקשת להנחיל עתה המדינה, בכל פעם שאזרח או אזרחית יגישו בקשת חופש מידע שהמענה עליה עלול לגרום לפגיעה כלשהי בפרטיות – גם אם מדובר בפגיעה מהסוג הזניח ביותר, ובמידע שיש אינטרס ציבורי מובהק בחשיפתו – המידע לא יימסר. מנכ"לית התנועה, עו"ד רחלי אדרי על היוזמה המסוכנת של היועץ המשפטי לממשלה (לכתבה המלאה)

דוחות בלי הפסקה: עריית תל אביב הכניסה לקופתה 275 מיליון שקל ב-2018

בקשת מידע שהגישה התנועה חושפת את סוגי העבירות והיקף הקנסות שהטילו פקחי העירייה בשנה החולפת (לכתבה המלאה)

ניצחון בעליון: דחה את בקשת אלע"ד וצירף את התנועה להליך על מסירת מידע

אלע"ד ערערה לעליון על החלטת המחוזי לצרף את התנועה להליך. העליון שקבע כי אלע"ד הפרה את תקנות סדר הדין (תקנה 424), ופסק לנו הוצאות בסך 1,000 שקל. ניפגש בבית המשפט (לכתבה המלאה)

העליון: שמות הארכיאולוגים שחופרים בשטחים יישארו חסויים – מחשש לחרם

בית המשפט דחה את ערעורם של "יש דין" ו"עמק שווה" וקבע כי לא יימסר מידע גם על הממצאים שנמצאו ומקום אחסונם בגלל חשש לפגיעה ביחסי החוץ של ישראל (לכתבה המלאה)

נחשף לראשונה: הוצאות המדינה על ההתנחלויות בעשור האחרון

מסמך שקיבלנו ממשרד האוצר חושף לראשונה את הגידול העקבי בתקציבים להתיישבות בשטחים - ואת אפקט טראמפ (לכתבה המלאה)

התנועה חושפת: בתי החולים עם הכי הרבה רופאות בכירות

פנינו ל-21 בתי חולים וביקשנו מהם לחשוף את חלוקת התפקידים בין רופאות לרופאים בתוך המערכת. אז מיהם בתי החולים הכי שוויוניים מבחינת מגדר? אלה שמנהלות נשים. הנה המידע (לכתבה המלאה)

מיזם מעניין – מודד את רמת המהימנות של גופי התקשורת בארה"ב ובאנגליה

מאה בכירים בענף התקשורת בוחנים את האתיקה העיתונאית, ומדרגים את אמצעי התקשורת מקצועיות, שקיפות וקריטריונים נוספים (לכתבה המלאה)

השיטה של טראמפ לקבל החזר הוצאות מהמדינה

לכל חשבונית יש סיפור, ומאות חשבוניות שנחשפו באמצעות בקשת מידע מראות את החזרי ההוצאות שמקבל הנשיא על ביקוריו באחוזתו הפרטית בפלורידה (לכתבה המלאה)

המדריך להטמעת שקיפות מידע ברשויות המקומיות

שקיפות ושיתוף ציבור הם כלי עבודה חשובים בשלטון בכלל, ובשלטון המקומי בפרט – כך עושים את זה נכון (לכתבה המלאה)

דרוש: שר לענייני שקיפות

חוק חופש המידע כבר בן 21 שנה. לנוכח ההידרדרות בשקיפות, לא בטוח שהחגיגות כל כך שמחות. מאמר מאת יו"ר התנועה, אלונה וינוגרד (לכתבה המלאה)

באתרנו מתפרסם מידע שנמסר מרשויות ציבוריות, כפי שהתקבל מהן. אנו עושים כמיטב יכולתנו להבטיח שלא יעלה לאתר מידע שיש בפרסומו משום פגיעה בזכויות הפרט. אם אתם סבורים שבכל זאת עלה באתר מידע כזה, אנא עדכנו אותנו במייל לכתובת: info@meida.org.il