fbpx

משרד החקלאות: העברנו מידע על התקשרויות עם ספקים – אבל התנועה אחראית לתוכן הפרסום

צריך לקרוא כדי להאמין, וגם אז זה לא יהיה קל: פנינו למשרד החקלאות, במסגרת הפנייה הרוחבית שלנו לכל משרדי הממשלה, וביקשנו ממנו לשלוח לנו את רשימת הספקים של המשרד בשנת 2013. המשרד העביר את הרשימה, ואנו העלנו אותה כמות שהיא לאתר התנועה. בדיוק כפי שעשינו עם שאר המשרדים. משם הגיע המידע אל הציבור ופורסם בתקשורת. חלפו יומיים והמשרד שלח לנו מכתב נזיפה זועם שבו הוא טוען שחלק מהמידע שפורסם מעוות. ומי האחראי? משרד החקלאות מטיל את האשמה עלינו. אין גבול

7 בנובמבר 2014

 

המכתב שקיבלנו ממשרד החקלאות

רשימת הספקים שהעביר לנו משרד החקלאות

תשובת התנועה

 

‏‏10 נובמבר 2014

חנאן טוחי, עו"ד

ע.ר. ליועצת המשפטית

משרד החקלאות

שלום רב,

הנדון: מכתבכם בעניין מידע אודות התקשרויות עם ספקים

סימוכין: מכתבכם מיום 9 בנובמבר 2014

קראתי בעיון רב (ומספר פעמים) את מכתבכם שבסימוכין, ועדין אני מתקשה להבין את טענתכם. הייתכן והמשרד מאשים את התנועה לחופש המידע בעיוות המידע שנמסר אודות הספקים? הייתכן והמשרד מטיל את האחריות על תוכן המידע שהתפרסם על התנועה לחופש המידע?

ממכתבכם עולה שאינכם יודעים כיצד התנועה לחופש המידע עובדת או את מטרתה, ואף לא טרחתם לברר זאת טרם שליחת המכתב המאשים. לפיכך לפניכם הסבר קצר, התנועה מגישה עשרות בקשות חופש מידע בשנה למגוון רשויות. את המידע שמקבלת התנועה היא מעלה כמות שהוא, לאתר התנועה. התנועה לא נוגעת, משנה או מעוותת את המידע כפי שזה התקבל אצלה. יתרה מכך, במידע שהגיע בעניין הספקים (מכלל המשרדים) התנועה אף לא דיבררה את הנושא ולא עשתה דבר מעבר להעלאת המידע לאתר התנועה ממנו שאבו העיתונאים את הנתונים. כלומר, אם אכן נפלה טעות במידע שנמסר מטעם המשרד אין לו אלא להלין על עצמו.

למרות שמדובר בדברים שהם מובנים מעליהם, ההסבר המפורט שניתן במכתבי זה אמור להבהיר למשרד מדוע אין ולא יהיה שום הודעה על תיקון טעות מטעם התנועה של המידע שנשלח. בלתי מתקבל על הדעת, שהמשרד דורש שהתנועה תתקן מידע שהוא עצמו, ככל הנראה שלח כשגוי. מן הראוי היה, בטרם שליחת מכתב זה, שנציגי המשרד יכנסו לאתר התנועה וילמדו בעצמם כיצד מפרסמת התנועה את המידע שנמסר לה (כאמור, בדיוק כפי שהתקבל) לפני שנשלח המכתב רווי ההאשמות. הטענה לפיה התנועה אחראית בדרך כלשהי לאופן שבו מתפרסם המידע שהרשות בוחרת למסור היא מופרכת, מקוממת ובלתי ראויה.

כל שנותר הוא, לקוות, שבעתיד, המשרד יבדוק היטב את התנהלותו בטרם יפנה אצבע מאשימה ומאיימת. יתרה מכך, טוב יעשה המשרד אם יפרסם באופן יזום, בשליטתו ובאתרו את המידע המבוקש מבלי שגורם כלשהו יצטרך לבקש אותו. כך ללא ספק ימנעו טעויות כאלה ואחרות בעתיד.

 

בברכה

אלונה וינוגרד, עו"ד

מנכ"לית

העתק:

מר רמי כהן – מנכ"ל משרד החקלאות ופיתוח הכפר

גב' אפרת אביאני – היועצת המשפטית למשרד החקלאות ופיתוח הכפר

מר אילן ישראל – הממונה על חוק חופש המידע, משרד החקלאות ופיתוח הכפר

גב' דפנה יוריסטה – דוברת וממונה על יחסי ציבור, משרד החקלאות ופיתוח הכפר

פורסם תחת:

חדשות

תגים:

אתם מוזמנים להגיב

אנא שמרו על שפה נאותה. המערכת שומרת לעצמה את הזכות לא לאשר תגובות שאינן עומדות בכללי האתר.

להעברה בנקאית או לתרומה ישירה, להלן פרטי החשבון של התנועה לחופש המידע(ע"ר):
מספר עמותה 580425700 בנק הפועלים (12) סניף 567 (בית אסיה, תל אביב) מספר חשבון 372952

באתרנו מתפרסם מידע שנמסר מרשויות ציבוריות, כפי שהתקבל מהן. אנו עושים כמיטב יכולתנו להבטיח שלא יעלה לאתר מידע שיש בפרסומו משום פגיעה בזכויות הפרט. אם אתם סבורים שבכל זאת עלה באתר מידע כזה, אנא עדכנו אותנו במייל לכתובת: info@meida.org.il