fbpx

אחרי 12 שנה – מייסד ויו"ר התנועה רביב דרוקר – נפרד

תודה על הכל רביב. נמשיך להיאבק למען שיח ציבורי מבוסס על שקיפות ועל מידע. בהצלחה ליו"ר החדש של התנועה, ד"ר רועי פלד

8 בדצמבר 2016

כמה מילים לסיכום מרביב:

אחרי קדנציה ארוכה של 12 שנה, אני עוזב את תפקידי כיו"ר התנועה. הרבה זמן אני כבר חושב שצריך להחליף אותי. למעשה, שנים. ניסינו להציע ללא מעט אנשים, אבל לא הסתייע. אירוע שקרה לאחרונה הביא אותי להחלטה שאסור למשוך יותר. אדם טוב תרם כסף לתנועה ביוזמתו ואז הלך לנדב את חבריו. מה לעשות שהחברים הללו נמצאים במעגלים בהם "המקור" לעתים מתחכך. 12 שנה שאני בתנועה, באופן די פלאי, זה לא קרה, או לפחות אני לא זוכר אי פעם שזה קרה. בתוך שבוע, שני אנשים שונים, מאוד מוכרים, שהתקשרתי אליהם כעיתונאי, זרקו לי שהם התבקשו לתרום לנו. זה שכנע אותי סופית, שאי אפשר להמשיך ולמשוך.

התנועה לחופש המידע היא אולי הדבר הכי משמעותי שהייתי שותף לו. נראה לי מיותר לייגע אתכם ברשימת המכולת של הישגי התנועה. לא יהיה מוגזם להגיד שהיא שינתה את הדרך בה אנחנו חושבים ומיישמים שקיפות. זה נעשה, למרבה הצער, כמעט בלי עזרה של שרי המשפטים לדורותיהם. למעט ההחלטה של ציפי לבני כשרת משפטים להוריד את סכום האגרות שהציבור נדרש לשלם כדי לקבל מידע, אני לא זוכר פעם אחת ששר משפטים התעניין בסיפור הזה של חופש מידע או ניסה לקדם אותו, ודווקא בתחום הזה יש להם כל כך הרבה מרחב תמרון לעשות את זה.

בתי המשפט, לעומת זאת, הרימו פעם אחר פעם את הכפפה, כולל ביהמ"ש העליון וקבעו כמה תקדימים חשובים ששינו במידה רבה את הדרך בה הממשלה שלנו עובדת.
מיותר להשתפך, בראש וראשונה כי אני אמשיך לעזור לתנועה, גם בלי העמדה הפורמלית של יו"ר, ושנית כי התנועה נמצאת באחד מאותם רגעים נדירים שיש לה קרקע יציבה לפעול ממנה, אנשים מוכשרים והרבה אנרגיה.

פורסם תחת:

חדשות

7 תגובות בנוגע ל“אחרי 12 שנה – מייסד ויו"ר התנועה רביב דרוקר – נפרד”

 • מוטי בר-נס בתאריך 9 בדצמבר, 2016 בשעה 7:29

  בשמי ובוודאי בשם רבים וטובים חברי התנועה לחופש המידע אני מודה לך על ההשקעה האדירה שהשקעת עבורנו ועבור הדורות הבאים.
  אני מודה לך שהתנדבת להילחם בקו הראשון של החזית בעוז רוח והקרבה עצמית מול אויבי הדמוקרטיה – פולטיקאים ומשרתי ציבור מושחתים שמשתמשים בתפקידם קרדום כדי לחפור בו לטובתם האישית תוך ניצול משאבי המדינה לצרכיהם.
  בעיניי אתה ממשיכם של הנביאים והמנהיגים שעשו רבות למען בני ישראל ואני אסיר תודה לך.

  מוטי בר-נס, מבשרת ציון

 • גלי בתאריך 9 בדצמבר, 2016 בשעה 8:32

  זה נפלא לדעת שיש עיתונאים כמו רביב דרוקר, שדואג לשקיפות מידע לאמינות ועם כבוד לכל מילה שנאמרת ונכתבת . יישר כוח! אנא אל תישבר! אנחנו זקוקים לעיתונאים כמוך . אנחנו גאים בך .תמשיך בעבודת הקודש שלך ! בהצלחה !!!

 • נחמה בורק בתאריך 9 בדצמבר, 2016 בשעה 12:12

  הי רביב, עוקבת בהערכה רבה ולעיתים בנשימה עצורה,(וכעת בדאגה לשלומך) אחר פועלך. אתה נקודת אור באמצע המנהרה. שמור על עצמך ותודה על הכל.
  ולצוות כולו- עשיתם ועושים עבודה מצוינת. תודה לכם.

 • אסתי סגל בתאריך 10 בדצמבר, 2016 בשעה 11:18

  רביב דרוקר,
  אתה מהאנשים עליהם כתב במנו אלתרמן ״לפניכם האומה על סיפו של הדרור משתחווה ובוכה, הבינוה״

  תודה ענקית על כל מה שעשית ואתה עושה למען הדמוקרטיה האומללה שלנו ולמעננו הציבור. גם למען אותו ציבור שלא מבין את העשייה שלך וגם למען אותו ציבור שמתנגד לה (בגלל בורות, בגלל הסתה, בגלל עצלות המחשבה)
  תודה גדולה רביב

 • דני לנצר בתאריך 10 בדצמבר, 2016 בשעה 12:11

  ישר כח, רביב. המשך במלאכת הקודש כעיתונאי למרות המתקפות המתלהמות שאתה חווה מכל הכיוונים: מראש הפירמידה ועד אחרון האזובים. מעולם לא היו רבים כל כך חייבים את האוויר הדמוקרטי, גם אם עכור לעתים, שהם נושמים, למעטים כל כך. ואתה נמנה על מובילי אותו מיעוט

 • נגה עשת בתאריך 10 בדצמבר, 2016 בשעה 16:27

  תודה שאתה שומר עלינו מציפורני הבזים שקורעים לגזרים את החברה והדמוקרטיה,שלא מבינים שזכות וחובת הציבור לדעת. מברכת שתשאר על משמר חופש המידע וחופש העיתונות.
  מחזיקה לך אצבעות
  נגה

 • פעם היינו ילדים בתאריך 12 בדצמבר, 2016 בשעה 2:12

  הנ"ל לא פורש סתם ומרצונו הטוב, זה לא מריח טוב ואף פלילי.

  יש כאן מידע נסתר שבקרוב כולם ידברו עליו*

  *קשור למכלוף דרעקי ואי אפשר להאריך.

אתם מוזמנים להגיב

אנא שמרו על שפה נאותה. המערכת שומרת לעצמה את הזכות לא לאשר תגובות שאינן עומדות בכללי האתר.

באתרנו מתפרסם מידע שנמסר מרשויות ציבוריות, כפי שהתקבל מהן. אנו עושים כמיטב יכולתנו להבטיח שלא יעלה לאתר מידע שיש בפרסומו משום פגיעה בזכויות הפרט. אם אתם סבורים שבכל זאת עלה באתר מידע כזה, אנא עדכנו אותנו במייל לכתובת: info@meida.org.il