12 בנובמבר 2018

אחרי פניית התנועה – משרד הבריאות החל לפרסם מידע על שיעור ההתחסנות נגד חצבת לפי יישובים

כשביקשנו ממשרד הבריאות נתונים על שיעור המתחסנים לפי יישובים - הם ענו שאין להם. עברו כמה חודשים – והמשרד החל לפרסם את המידע. רק חבל שהוא חלקי (לכתבה המלאה)

300 מיליון שקל באפלה: על החשאית המטרידה שאופפת את פעילותו של המשרד לנושאים אסטרטגיים

מי הארגונים שנמצאים ברשימה השחורה, כמה כסף מועבר להתקשרויות סודיות עם גופים פרטיים, וכמה התקשרויות כאלו יש בכלל – אנשי המשרד פשוט לא עונים. השר גלעד ארדן גם פועל כדי להחריג את משרדו מחוק חופש המידע (לכתבה המלאה)

בשביל מה צריך עוד 20 שנה של חיסיון? קראו את ההערות שלנו לטיוטת תקנות הארכיונים

ראש הממשלה צפוי לחתום על תקנה שתאריך את תוקף החיסיון על המידע שנאגר בארכיונים של גופי הביטחון בישראל מ-70 ל-90 שנה. אנחנו חושבים שזה רעיון רע. ולנימוקים בהרחבה (לכתבה המלאה)

בית המשפט: על המדינה לחשוף פרטים מזהים של שוטרים שהוגש נגדם כתב אישום

משרד המשפטים ביקש להסתיר את שמותיהם של שוטרים שמח"ש העמידה לדין, בטענה כי חשיפת השמות תפגע בפרטיותם (לכתבה המלאה)

השופט נעם: על המדינה להציג בפני בית המשפט את הוצאות ראש הממשלה ל-2014 ללא צנזורה

בדיון נוסף בעתירת התנועה המבקשת לחשוף את פירוט הוצאות מעונות ראש הממשלה, הבהיר השופט כי בכוונתו לדון בשאלה האם ובאיזה מידה יכול ראש הממשלה לטעון לפרטיות על הוצאות שהציבור מממן עבורו (לכתבה המלאה)

התקשרויות רגישות של משרדי הממשלה

ביקשנו מכל משרדי הממשלה ויחידות הסמך למסור לנו את דו"חות ההתקשרויות הרגישות שלהם בהתאם למגבלות שבגינן סווגו ההתקשרויות כרגישות. הנה המידע שקיבלנו (לכתבה המלאה)

נתונים אודות "גל ההצתות" ב-2016

ביקשנו מידע על תיקים שנפתחו בפרקליטות בעבירות של הצתות בנובמבר 2016. הנה המידע (לכתבה המלאה)

עיריית לוס אנג'לס מראה לתושבים איפה הכסף

חבר מועצת העיר הנגיש לציבור את פנקס הצ'קים של העירייה והראה איך נראה שלטון מקומי מחויב ושקוף. קבלו השראה (לכתבה המלאה)

כזה אנחנו רוצים: אתר עם כל נאומי ראש הממשלה

באתר הרשמי של ראש ממשלת דנמרק מופיעים כל הנאומים והדברים שנשא. מאגר מידע נגיש וחשוב – הלוואי גם אצלנו יום אחד (לכתבה המלאה)

המדריך לחופש הביטוי – ומה שחברי הכנסת צריכים לדעת כדי להגן עליו

מדריך מקיף שנועד לסייע לחברי פרלמנט בעולם להפנים את הסטנדרטים הבינלאומיים הנדרשים כדי להגן בחקיקה על חופש הביטוי. וגם להבטיח את חופש הביטוי שלהם עצמם. כך נשפר את הדמוקרטיה (לכתבה המלאה)

בזכות חוק חופש המידע, נתניהו הפסיק למרוח אותנו

שקיפות היא נשמת אפה של הדמוקרטיה - היא שומרת לא רק על זכויותיו של הציבור, אלא גם על הנבחרים ועל שומרי הסף. מאמר מאת מנכ"לית התנועה, עו"ד רחלי אדרי (לכתבה המלאה)

באתרנו מתפרסם מידע שנמסר מרשויות ציבוריות, כפי שהתקבל מהן. אנו עושים כמיטב יכולתנו להבטיח שלא יעלה לאתר מידע שיש בפרסומו משום פגיעה בזכויות הפרט. אם אתם סבורים שבכל זאת עלה באתר מידע כזה, אנא עדכנו אותנו במייל לכתובת: info@meida.org.il