דילוג לתוכן העמוד

אחרי יותר משנה ובעקבות עתירה שהגשנו – השר זאב אלקין מסר את יומן הפגישות שלו ל-2019

kפני יותר משנה, ב-3 ביולי 2019, הגשנו בקשה רוחבית ל-28 משרדי הממשלה (ללא משרד המודיעין), וביקשנו את יומני הפגישות של השרים ומנכ"לי משרדיהם מ-1 בינואר 2019 ועד ליום מתן המענה. בזמן הגשת הבקשה היתה חשיבות מיוחדת למועד קבלת המענה, משום שרצינו לדעת מה עשו השרים והמנכ"לים בתקופת בחירות (מועד א' באפריל, ומועד ב' בספטמבר). אלא שבמשרד להגנת הסביבה התעלמו מהבקשה במשך 105 ימים! (כשהחוק מחייב להשיב בתוך 30 ימים), ואז העבירו לנו רק חלק מהמידע – את יומן המנכ"ל.

שוב שלחנו תזכורות על גבי תזכורות והיומן של השר אלקין לא הגיע. ב-19 בפברואר 2020 הגשנו עתירת אי מתן מענה נגד חמישה משרדי ממשלה שלא מסרו את היומנים שביקשנו, ובהם גם המשרד להגנת הסביבה. אחר כך פרץ משבר הקורונה ומצב החירום שהוארך והוארך. נקבע כי המדינה צריכה להגיש תגובה מקדמית עד ה-11 ביוני. מה עשתה המדינה: היא ביקשה ארכה של שבועיים להגשת העתירה. אחר כך היא ביקשה עוד שבועיים. ואז, ב-12 ביולי, קיבלנו את יומנו של השר ל-2019. מהיומן שהתקבל נשמט חודש דצמבר, בנימוק שנתוני החודש נמחקו בעת מעבר למערכות מחשוב אחרות, והם בתהליך שחזור ונקבל אותם במהלך השבוע.

באופן מקומם, קיבלנו את היומן בקובץ PDF למרות שביקשנו במפורש לקבל אותו בפורמט דיגיטלי פתוח הניתן לעיבוד, כדוגמת קובץ אקסל. אנחנו מתעקשים על האקסל ונראה מה בית המשפט יגיד.

יומן השר אלקין

יומן השר אלקין ל-2019

 

לכתבה של נטע אחיטוב ב"הארץ"

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️