דילוג לתוכן העמוד

לראשונה: הורים יקבלו נתונים על שיעורי הזכאות לתעודת בגרות

בית המשפט המחוזי בתל אביב, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, הורה השבוע לעיריית פתח תקוה ולמשרד החינוך להעביר את הנתונים על שיעור הזכאים לתעודת בגרות בכל אחד מבתי הספר התיכוניים בעיר לידי עו"ד פלורי ניסן, שהגישה עתירה בעניין, ולכל הורה אחר שיבקש את הנתונים.

בעתירתה ביקשה עו"ד ניסן לחייב את עיריית פתח תקוה למסור לה את הנתונים על שיעור מסיימי כיתה י"ב, בשנים 2003-2005, הזכאים לתעודת בגרות בבתי הספר התיכוניים בעיר. הבקשה לבית המשפט, שהתבססה על חוק חופש המידע, הוגשה לאחר שבעיריית פתח תקוה סירבו להעביר את הנתונים, תוך הסתמכות על מדיניות משרד החינוך, שהצטרף כמשיב לעתירה.

עו"ד ניסן אמרה ל"הארץ" כי "הסתיימה התקופה הפטרנליסטית, בה הרשויות השונות אמרו שהן יודעות מה טוב לילדים שלנו ולא צריכות לתת דין וחשבון לאף אחד". במשרד החינוך מתחו ביקורת קשה על ההחלטה. לדברי שרת החינוך, יולי תמיר, מדובר ב"דוגמה לכך שבית המשפט לא מבין את הצרכים האמיתיים של מערכת החינוך. פרסום הנתונים יביא לנשירת התלמידים החלשים ולהגדלת הפערים בחברה".

לידיעה בעיתון "הארץ"

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️