דילוג לתוכן העמוד

חדשות משמחות: בית המשפט הורה למדינה להגיב בתוך שבועיים לעתירה לחשיפת דיוני הממשלה במשבר הקורונה

הישג משפטי ראשון לעתירה שהגישה התנועה לחופש המידע לחשיפת התמלילים וחומרי הרקע שהוצגו בישיבות הממשלה במשבר הקורונה. שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, אלי אברבנאל, הורה למדינה להשיב לעתירה בתוך שבועיים, ולמסור לעיונו את התיעוד שעוסק בחומרים שהוצגו לממשלה לצורך גיבוש המדיניות בהתמודדות עם נגיף הקורונה. מדובר בנתונים, סקירות ומודלים של מומחים שהוצגו לשרים בישיבות ותוכניות פעולה. השופט אברבנאל קבע כי הדיון הראשון בעתירה יתקיים ב-26 בנובמבר – כעשרה ימים לאחר שהמדינה תגיש את תגובתה.

בשבוע שעבר עתרה התנועה לבית המשפט בעקבות סירובה של המדינה לחשוף את חומרי הרקע והתמלילים מישיבותיה. הממשלה סירבה לבקשת התנועה לפרסם אותם "מסיבות ביטחוניות", וקבעה שהם יהיו חסויים למשך 30 שנה – עד שנת 2050.

את העתירה הגשנו ביחד עם "גלובס" והעיתונאים חן מענית וטל שניידר, עיתון "הארץ" והעיתונאית נעה לנדאו, "כלכליסט" והעיתונאי תומר גנון, תאגיד השידור "כאן" והעיתונאי שאול אמסטרדמסקי ועורכי הדין שחר בן מאיר  ויצחק אבירם.

העותרים טוענים שאין שום דבר "סודי" או "ביטחוני" בדיונים שעוסקים במשבר הבריאותי והכלכלי שאנו נמצאים בו.  

"בהיעדר מידע ונתונים אודות החלטות הממשלה ודרך קבלתן נפגע באופן משמעותי אמון הציבור במוסדות השלטון ובהחלטותיו ובהיעדר אמון – נשמט הבסיס לקיומו של משטר דמוקרטי ונשחק שיתוף הפעולה האזרחי שמהווה תנאי הכרחי להצלחת המאמץ הלאומי לבלימת המגיפה", נכתב בעתירה.

כדי לממן את המאבק המשפטי השקנו אתמול קמפיין גיוס המונים. הצטרפו אלינו ונעשה היסטוריה – נחשוף את תהליך קבלת ההחלטות בממשלה. עכשיו ולא בעוד 30 שנה.

תמכו במאבק לחשיפת דיוני הממשלה

החלטת השופט אלי אבאבנאל

שאול אמסטרדמסקי מ"כאן" מסביר על מה אנחנו עותרים

קראו על המאבק המשפטי שלנו לחשיפת  הפרוטוקולים

 

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️