דילוג לתוכן העמוד

נחשף חוזה ההעסקה של גלי צה"ל עם הפרשן יעקב ברדוגו

בהתחלה גל"צ התחמקו, אחר כך שלחו לנו חוזה מושחר, ואז טענו שבעצם אין להם אותו. במשך יותר משנה! ניסו בגלי צה"ל להסתיר את החוזה עם יעקב ברדוגו. אין לנו מושג למה. הגיע הזמן שיתחילו לפרסם תקציב והתקשרויות עם ספקים כמו כל רשות ציבורית.
הכל התחיל בסוף 2019 – רצינו לדעת מה העלויות של העסקת פרשנים בגלי צה"ל. ואז התברר שיעקב ברדוגו הוא הפרשן היחיד שמועסק בחוזה מיוחד של ספק חיצוני – ושבצה"ל ממש רוצים להסתיר את החוזה הזה.
במשך תשעה חודשים! בצה"ל פשוט התעלמו מבקשת המידע שהגשנו, ורק אחרי תזכורות ונדנודים שלחו לנו את החוזה עם ברדוגו כשהוא מושחר ובלי סכומים. אחרי שהתעקשנו לקבל את החוזה בלי השחרות עברו עוד ארבעה חודשים! עד שהגיע המענה המוזר – בצה"ל טענו שהחוזה בעצם לא נמצא אצלם והפנו אותנו למשרד הביטחון. כן, מתברר שהם גם מתחמקים וגם משקרים. אחרי שהסברנו להם שאם לא ימסרו את המידע אנחנו נעתור לבית המשפט – קיבלנו את החוזה. שנה וארבעה חודשים אחרי שביקשנו את המידע.
באמת שאין לנו מושג מה היה לצה"ל כל כך חשוב להסתיר פה. ומטריד מאוד שרשות ציבורית מרשה לעצמה לצפצף על הזכות למידע במשך יותר משנה.

אגב, מתברר שחוזה ההעסקה של ברדוגו מסתיים בסוף החודש. בגלי צה"ל סירבו למסור ל"כלכליסט" אם הוא יחודש.

את בקשת המידע הגיש רמי זועבי, סטודנט בקליניקה לחופש המידע במכללה למינהל.

חוזה ההעסקה של יעקב ברדוגו

חוזה ההעסקה של יעקב ברדוגו
עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️