דילוג לתוכן העמוד

התנועה לגנזת: יש לוודא העברה מסודרת של חומרי ארכיון מלשכת נתניהו לארכיון המדינה

בעקבות הפרסומים ב"הארץ" על גריסת מסמכים לפני עזיבת בנימין נתניהו את לשכת ראש הממשלה, פנתה התנועה לחופש המידע לגנזת המדינה, רותי אברמוביץ, בבקשה לבדוק את התנהלות לשכת ראש הממשלה בפרשה. "כפי שידוע לך היטב ובהתאם לחוק הארכיונים, ותקנות הארכיונים, הרי שקיימת בידך הסמכות לפעול אל מול לשכת ראש הממשלה היוצא, ולוודא את העברתו המסודרת של החומר הארכיוני אל ארכיון המדינה", כתבה מנכ"לית התנועה, עורכת הדין רחלי אדרי.

נזכיר, בהתאם לתקנות, הגנזת היא זו שאמורה לאשר או לא לאשר ביעור חומרים. "אנו מוצאים את הידיעות שפורסמו בתקשורת מטרידות ביותר. שקיפות שלטונית, דיווחיות, ומתן גישה חופשית למידע, הינם מיסודותיה המהותיים של הדמוקרטיה, יישום מלא ונכון של עקרונות אלה יש בהם להשיב את האמון שאבד לציבור בממשלה ובמוסדות השלטון. חלק ממשטר דמוקרטי תקין עובר גם בהליך העברת שלטון מסודרת ותקינה, כזו השומרת על מידע העבר והידע שנצבר באחד מהמקומות הרגישים והחשובים במדינה, הוא לשכת ראש הממשלה", נכתב במכתב ששלחה התנועה לגנזת.

המכתב לגנזת המדינה

המכתב לגנזת המדינה

 

הפרסום ב"הארץ"

כתבה ב"הארץ" על המכתב לגנזת

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️