דילוג לתוכן העמוד

350 עמודים, 585 סעיפים ורק 21 ימים להגשת התנגדויות – כך מקדמת הממשלה את "אם כל הרפורמות" בתכנון ללא ידיעת הציבור

בשקט ובאין רואה, פועל ראש הממשלה כדי להיפטר אחת ולתמיד ממערכת התכנון והבנייה בישראל. בימים אלה מקודמת הממשלה את "אם כל הרפורמות" – חוק תכנון ובנייה חדש ועצום בהיקפו הבא להחליף את החוק הקיים משנת 1965. לשרים נתן ראש הממשלה יומיים ללמוד את הנושא בטרם נדרשו להצביע. למשרדי הממשלה ולציבור הוא נתן 21 יום להתארגן ולהגיב, וסירב לבקשות להאריך את זמן הלימוד והתגובה.

החוק החדש – 350 עמודים גדושי גזירות, 585 סעיפי חוק חדשים הנוגעים לכל היבטי חיינו – מקודם במחשכים, באופן בלתי דמוקרטי וללא שיתוף הציבור.

"המטה לתכנון אחראי", הכולל מעל 20 ארגונים חברתיים וסביבתיים, נאבק ברפורמה המוצעת, רפורמה שתחליש את מערכות התכנון ותפגע במיוחד בקבוצות המיעוט ובאוכלוסיות חלשות. הרפורמה גם תחליש מאוד את יכולתן של קבוצות תושבים להיאבק בתוכניות שפוגעות בזכויותיהם, ותגדיל את הפערים בין רשויות חלשות לחזקות. בנוסף, הרפורמה תוביל לפגיעה קשה בסביבה, בשטחים הפתוחים ובערכי הטבע.

ביום 10.3.10 בין השעות 14:30 ל-17:00 יתקיים בכנסת כנס גדול על הרפורמה בתכנון, שמארגנים המטה לתכנון אחראי בשיתוף השדולה הסביבתית-חברתית בכנסת. לפרטים והרשמה לחצו כאן.

בלוג המטה לתכנון אחראי

תזכיר הצעת חוק התכנון והבנייה, התש"ע-2010

עמדת השדולה הסביבתית-חברתית בכנסת

נייר עמדה נגד הרפורמה

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️