דילוג לתוכן העמוד

צריכת הקנביס הרפואי עלתה ב-85% תוך שנתיים

יותר בקשות לקנאביס בעקבות פוסט־טראומה, יותר בקשות עבור ילדים בגילי שנה עד תשע והרבה יותר חולים שמקבלים אישור לצרוך את הסם. נתונים שהגיעו ל"ידיעות אחרונות" בעקבות פניית התנועה לחופש המידע חושפים את העלייה הדרמטית בשימוש בקנאביס רפואי בשלוש השנים האחרונות ‑ והמומחים מעריכים שזאת רק ההתחלה: "מתרחשת כאן מהפכה של ממש".

על פי הנתונים, בין השנים 2018 ל־2020 נרשמה עלייה של 85 אחוזים בכמות הבקשות לאישור ולחידוש מרשמים לקנאביס רפואי בעקבות פוסט־טראומה. בגילים שנה עד תשע נרשמה עלייה של 71 אחוזים במספר הבקשות להנפקה וחידוש של רישיונות לקנאביס רפואי תוך שנתיים.

הנתונים הללו עולים בקנה אחד עם מספר הבקשות החדשות שהוגשו בשנים הללו: 23,973 ב־2018 לעומת 43,526 בקשות ב־2020 ‑ זינוק של 81%. לא רק במספר הבקשות החדשות חלה עלייה, אלא גם במספר האישורים שניתנו: אם ב־2018 59.5% מהבקשות אושרו, ב־2020 שיעור האישורים טיפס ל־72%. בנוסף, במחוזות מרכז ותל־אביב נרשם המספר הגבוה ביותר של בקשות לשימוש בקנאביס רפואי ב־2020, יותר מכל אזור אחר. בשנה זו בשני המחוזות הוגשו 47,750 בקשות ‑ לעומת 42,078 ביתר האזורים בארץ.

"סוגיית ההיתרים לשימוש בקנאביס רפואי נמצאת בלב השיח הציבורי וכן בלב מאבקים שונים שהתנהלו בהקשרים אלו בשנים האחרונות", אומר עו"ד אור סדן מהתנועה לחופש המידע ומנחה בקליניקה לחופש המידע במכללה למינהל. "המידע שהתקבל מלמד שבשנים האחרונות מתרחשת מהפכה של ממש בתחום. השימוש בקנאביס כתכשיר רפואי הפך לנפוץ הרבה יותר מבחינת מספר המשתמשים בו, וכך גם רופאות ורופאים מעניקים אישורים באחוזים גבוהים יותר ככל שחולפות השנים. בגלל שהסוגיה כה משמעותית, מדובר במידע חשוב שמלמד על תמורות בתחום הרפואה בישראל. ראוי ששיח כזה יהיה מבוסס על נתונים מהימנים ועדכניים".

לכתבה ב-YNET

המידע שקיבלנו ממשרד הבריאות

בקשת המידע שהגשנו

בקשת המידע

 

 

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️