דילוג לתוכן העמוד

מזכ"ל האו"ם חושף את נכסיו ומחייב את בכירי הארגון להגיש הצהרת הון שנתית

דירה וקרקע לבנייה בסיאול, חסכונות בארה"ב והכנסה שנתית נוספת מממשלת קוריאה אלה הם נכסיו העיקריים של מזכ"ל האו"ם, באן קי-מאן, אותם הוא חושף בהצהרת הון שהוא מפרסם באתר הארגון.

"אני מאמין שדוגמה אישית ומנהיגות מתחילות בדרגים הגבוהים ביותר, השלמתי את חשיפת הנכסים שברשותי כפי שאף מזכ"ל לא עשה לפני. האו"ם לא יסבול שחיתות וניצול של כוח בכל צורותיהם", אמר קי-מאן.

החל ממאי 2006 מחויבים בכירי הארגון להצהיר מדי שנה על היקף נכסיהם כדי למנוע ניגודי עניינים. מזכ"ל האו"ם וסגנו אף פירסמו את הצהרות ההון שלהם באתר האינטרנט של הארגון, במטרה לעודד את עובדי הארגון לנהוג כמותם.

אז באילו נכסים מחזיק המזכ"ל הקוריאני של האו"ם? הוא מצהיר כי בבעלותו דירה בסיאול המוערכת בחצי מליון עד מיליון דולר, וכן אחזקה (בשותפות) בבעלות על קרקע לבנייה למגורים בעיר המוערכת בסכום דומה. כמו כן בבעלותו שטח נוסף המוערך ב-100- 250 אלף דולר. בחשבון הבנק שלו בארה"ב מחזיק המזכ"ל סכום של 100-50 אלף דולר, ובחשבון הבנק שלו מנוהל סכום של 50-10 אלף דולר. כמו כן הצהיר המזכ"ל על הכנסה שנתית נוספת של 100-50 אלף דולר מממשלת קוריאה.

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️