דילוג לתוכן העמוד

חדשות

פורסמו לוחות הזמנים של הילרי קלינטון משנותיה בבית הלבן

הארכיון הלאומי התיר לפרסום את לוחות הזמנים של הילרי קלינטון בין השנים 1993 ל-1998, בהן שימשה כגברת הראשונה. מדובר ב-11 אלף עמודים המפרטים את סדר יומה והפגישות שערכה בשנותיה בבית הלבן. הפרסום נעשה לפי חוק חופש המידע, ובעקבות דרישה מצד כלי תקשורת ומטהו של יריבה בהתמודדות על מועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות, ברק אובאמה.

היומנים מפרטים על פגישותיה של קלינטון עם עולם ומלואו, החל מאישים בכירים מהעולם ועד המעצב של כרטיסי הברכה לחג המולד. במובן מסוים הם תומכים בטענתה של קלינטון במהלך קמפיין לנשיאות לפיה היא מילאה תפקיד מרכזי מאוד בממשלו של בעלה. אם כי הם לא מספקים אישור לחלקה בהישגים כמו גיבוש הסכם השלום באירלנד בהם התגאתה.

ה"טיימס" הלונדוני פישפש במסמכים ומצא כי בבוקר ה-28 בפברואר 1997, היום שבו התייחד הנשיא האמריקני עם המתמחה מוניקה לוינסקי, קיימה הילארי פגישות בבית הלבן ובילתה שם את הלילה.

ה"ניו יורק טיימס" סבור כי המסמכים שהותרו לפרסום מסתירים יותר משהם מגלים. 4,400 עמודים הכוללים מידע הנוגע לפגישות אישיות נמסרו לפרסום לאחר שתוכנם הוסתר על ידי מחיקה שחורה. "בדומה לכרטיס נוכחות של עובד במפעל, הם מספרים איפה היתה הילרי בשמונה שנותיה בבית הלבן, אבל מעט מאוד על מה היא חשבה, אמרה ועשתה", כותב העיתון.

לעיון במסמכים