דילוג לתוכן העמוד

רשות המסים מסתירה שמות של מאות עברייני מס בניגוד להחלטת העליון

רשות המסים מסתירה שמות של מאות עברייני מס, בניגוד להוראת בית המשפט העליון. לפני שנה וחצי הורה העליון לרשות המסים לפרסם את שמותיהם של מעלימי מס שהגיעו להסדרי כופר עם המדינה, ואולם במס הכנסה מתעלמים, וממשיכים לחפות על מעלימי המס, ואגב כך גם לבזות את בית המשפט.

בספטמבר 2008, אחרי מאבק משפטי שנמשך יותר מארבע שנים, קיבל העליון במלואו את ערעור התנועה לחופש המידע והעיתונאי רביב דרוקר, ופסק כי על רשות המסים לפרסם את שמות חייבי המס שהגיעו עמה להסדרי כופר, במקום העמדה לדין פלילי כך פסק בית המשפט העליון בפסק דין תקדימי.

"מדובר במי שעברו עברות, לרוב עברות בזויות, כמותן כגניבה מכיס הציבור פשוטה כמשמעה, ועל כן אין סיבה שלא יהיה שמם נחלת הרבים המעוניינים לדעת זאת", כתב בפסק הדין השופט אליקים רובינשטיין.

השופטת עדנה ארבל כתבה כי באיזון בין זכות הציבור לדעת לבין זכותם של הנישומים לפרטיות והפגיעה האפשרית באינטרס הציבורי בתפקודו התקין של השירות הציבורי ראוי להעניק את מעמד הבכורה לזכות הציבור לדעת. היא ציינה כי למרות השינויים שביצעה רשות המסים עדיין לא ניתן להבטיח כי החלטותיה בנושא הסדרי הכופר מתקבלות בסבירות, באופן שוויוני, בהעדר שרירות או הפליה ורק בהתאם לאמות המידה שנקבעו.

מרשות המסים נמסר בתגובה שפרסום החלטות הכופר מתעכב מסיבות טכניות והן יפורסמו בימים הקרובים.

עוד על הפרשה

לפסק הדין של העליון

לכתבה בחדשות 10

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️