דילוג לתוכן העמוד

בעקבות פניית התנועה: פורסם ניסוח הסדר ניגוד העניינים עם שליחו המדיני של נתניהו, עו"ד יצחק מלכו

כמה זמן לוקח לנסח הסכם ניגוד עניינים בין עורך דין למשרד ממשלתי? משרד ראש הממשלה ועו"ד יצחק מלכו עמלו במשך עשרה חודשים על גיבוש ההסדר למניעת ניגוד עניינים בין תפקידו המדיני של מלכו לבין פעילותו במשרד עורכי הדין הפרטי שהוא אחד משותפיו הבכירים, משרד שמרון-מלכו. עתה מפרסם "הארץ" את פרטי ההסכם.

עו"ד מלכו מכהן כיועץ מדיני מיוחד של ראש הממשלה בנימין נתניהו לענייני המו"מ עם הפלסטינאים. כחלק מתפקידו המדיני טס מלכו עשרות פעמים לארה"ב ולמדינות נוספות, והוא מייצג באופן רשמי את מדינת ישראל בפגישות עם פקידי ממשל זרים. מלכו פועל כשליח מדיני על בסיס התנדבותי וממשיך, במקביל, בעיסוקו כעורך דין בשוק האזרחי-מסחרי. שותפו למשרד, דוד שמרון, הוא עורך דינה הפרטי של משפחת נתניהו בהליכים משפטיים שבהם מעורבת המשפחה, בהם תביעת העוזרת ליליאן פרץ ותביעת דיבה שהגישו בני הזוג נתניהו.

לשאלה מדוע נמשך ניסוח ההסכם זמן כה רב השיבה מחלקת ההסברה של רה"מ: "גיבוש ההסדר למניעת ניגוד עניינים חייב בדיקה פרטנית של כל לקוחות משרד עוה"ד שמרון-מלכו, וכן בחינה יסודית לשלילת אפשרויות לניגוד עניינים או מציאת דרכים להסדרת החשש לניגוד עניינים במקרים המתאימים. הדברים נבדקו הן על ידי היועצת המשפטית של משרד רה"מ הן על ידי המשנה ליועץ המשפטי לממשלה".

התנועה לחופש המידע מנהלת כבר שלוש שנים מאבק לפרסום הסדרי ניגוד עניינים שחתמה המדינה עם פקידים בכירים. ב-2007 סירבה המדינה לפרסם את ההסדרים שנחתמו עם היועץ המיוחד של ראש הממשלה דאז, דב וייסגלס, מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אילן כהן, מנכ"ל משרד הפנים, גדעון בר לב וראש מנהלת ההתנתקות, יונתן בשיא. בעקבות סירובו של היועץ המשפטי עתרה התנועה לבית המשפט. בעקבות העתירה פירסמה המדינה את הסדרי ניגוד העניינים עם הפקידים הבכירים.

הסכם ניגוד העניינים עם יצחק מולכו

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️