דילוג לתוכן העמוד

המשטרה מסרבת למסור מידע על מערכת הפרופיילינג שהיא מפעילה בנתב"ג

המשטרה מסרבת לפרסם נתונים על יעילות מערכת הפרופיילינג הממוחשבת שהיא מפעילה בנתב"ג מאז העשור הקודם. למשל, מה שיעור בלדרי הסמים שהמערכת איתרה מתוך כלל האזרחים שהיא מורה לעכב בשובם ארצה.

מערכת הפרופיילינג, שפועלת בנתב"ג מאז העשור הקודם, היא מערכת מבוססת IA. זהו אלגוריתם ממוחשב בעל בינה מלאכותית המחובר למאגרי מידע ממשלתיים ומסמן עצמאית, על בסיס תחזית סטטיסטית, מי מהאזרחים שנכנסים לישראל עשוי להיות בלדר סמים. בבקשה שהגישה התנועה לחופש המידע באמצעות אורי סולד, רכז פרויקטים בתנועה, היא ביקשה לקבל מידע על מספר האנשים המזוהים על ידי התוכנה כחשודים מדי שנה, ומתוך אלה כמה עוכבו וברשות כמה נמצאו סמים. בנוסף היא ביקשה לקבל מידע על הפעלת התוכנה: רשימת מאגרי הנתונים שמהם מושכת המשטרה מידע; מסמכי האפיון של התוכנה; וכל חוות דעת משפטית הנוגעת להפעלת התוכנה, יצירתה או רכישתה.

"המידע המבוקש בבקשתך הינו בגדר מידע החוסה תחת שיטות ואמצעים, וגילוי המידע עלול לשבש את התפקוד התקין של המשטרה", נכתב בתשובת המשטרה באמצעות רפ"ק יניב ארקוס.  "המידע הנוגע למערכת התראות לעוברים ושבים בנתב"ג הינו מתחום אגף החקירות, ולפיכך בקשה זו מוחרגת מתחולת חוק חופש המידע. זאת בהתאם לסעיפים לפיהם החוק לא יחול לגבי מידע שנאסף או שנוצר לצורכי חקירה ולגבי מידע מודיעיני שנוצר, שנאסף או שמוחזק בידי מערכי המודיעין של המשטרה".

בקשת המידע שהגשנו

בקשת המידע למשטרה

תשובת המשטרה

תשובת המשטרה
עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️