דילוג לתוכן העמוד

תווי המזון של דרעי – מה היו הקריטריונים ומי קיבל אותם

המדינה מקדמת תוכניות לחלוקת תלושי מזון לנזקקים – אנחנו ביקשנו לדעת מי זכאי ומי קיבל את תלושי המזון שיזם אריה דרעי. מהמידע שקיבלנו עולה כי ממוצע הסיוע בתווי מזון למשפחה בערים חרדיות (למעט ירושלים) עומד על כ-4,000 שקלים, אך בערים הערביות שאינן מעורבות עומד הממוצע על כ-2,200 שקלים. בערים החילוניות, כך עולה מבדיקה מדגמית שערכו בתנועה, ממוצע הסיוע למשפחה הוא כ-1,660 שקלים.

עו"ד אור סדן מהתנועה לחופש המידע מסביר כי "תהיות רבות עלו ברגע שבו הודיעו כי משרד הפנים עתיד לחלק סכום משמעותי של 700 מיליון שקלים על מנת לקדם ביטחון תזונתי בתקופת הקורונה". לדבריו, "לא תהינו בנוגע לצורך החשוב כמובן, אך ניסינו להבין מדוע משרד הפנים אמון על חלוקת הכספים – ולא משרד הרווחה – ומדוע עסקו הקריטריונים בפטור מארנונה, למרות שלא היה לגמרי ברור אם ישנה קורלציה בין הפטור לבין ביטחון תזונתי.
"מאחר שמדובר בכספי רווחה, נראה כי ראוי היה שהם יחולקו בהתאם לתבחינים שיקבעו אנשי מקצוע בקיאים בתחום. כך עלה החשש שמי שיקבלו את הכספים, לא יהיו מי שזקוקים להם", אמר. כדי ללמוד על האופן בו יחולקו הסכומים, הוגשה בקשת מידע על ידי התנועה לחופש המידע, בשיתוף עם ynet ו"ידיעות אחרונות".

לחצו לעיון במידע שקיבלנו ממשרד הפנים –

 

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️