דילוג לתוכן העמוד

הכנסות הטוטו לפי יישובים נחשפות: קריית שמונה היא העיר הכי רווחית – 935 שקל לתושב

התנועה לחופש המידע ממשיכה לחשוף נתונים אודות ההימורים בחסות המדינה. אחרי המידע שחשפנו על הכנסות מפעל הפיס, ביקשנו מידע גם מהמועצה להסדר הימורים, על הכנסות הטוטו. את בקשת המידע הגישו הסטודנטים בר דברי וגלעד ליפשיץ מהקליניקה לחופש המידע במכללה למינהל. מהמידע שקיבלנו עולה כי קריית שמונה היא העיר הכי מניבה לטוטו ברמת תושב, עם הוצאה של 935 שקל לכל תושב. אור יהודה שנייה ונוף הגליל שלישית. על פי הנתונים, מרבית הכסף מגיע מהיישובים שמדורגים נמוך במדד החברתי-כלכלי. כך קריית שמונה, המצויה באשכול חברתי 5, אור יהודה – אשכול חברתי 5, נוף הגליל שלישית –  אשכול חברתי 6; רמלה רביעית (734 שקל, אשכול חברתי 4) ובית שאן והישובים הסמוכים, אשכול חברתי 3, מכניסה לטוטו 658 שקל פר תושב.

ההכנסה של הטוטו מהחברה הערבית בצפון הארץ היא 350 מיליון שקל רק מתחנות. כאשר ההכנסה מתחנות מכל הארץ היא 2.4 מיליארד שקל. המשמעות היא שערביי הצפון, מהמשולש וצפונה (אשכולות חברתיים 2 עד 4) מכניסים 15% מהכנסות הטוטו בתחנות, אף שהם מהווים רק 11% מהאוכלוסייה בישראל.
לדברי עו"ד אור סדן, מהתנועה לחופש המידע ומנחה הקליניקה לחופש המידע במכללה למינהל, “מדובר בנתונים שצריכים להדליק נורת אזהרה אצל מקבלי ההחלטות, ומחייבים את הכנסת והממשלה לבחון באיזה אופן אפשר יהיה לצמצם את הנראות של תחנות ההימורים במרחב הציבורי, ובכלל, באיזה אופן מצמצמים את תופעת ההימורים". הנה המידע שקיבלנו:

הכנסות לפי יישובים

איפה נמצאות תחנות הטוטו

 

בקשת המידע שהגישה התנועה

בקשת המידע לטוטו

 

תשובת הטוטו לבקשת המידע

תשובת הטוטו

 

תשובה נוספת מהטוטו

תשובה נוספת

 

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️