דילוג לתוכן העמוד

התיבה הבטוחה של התנועה – מחכה לכם

תכירו את התיבה הבטוחה של התנועה לחופש המידע, בשיתוף ישראל חופשית. פלטפורמה מאובטחת, מוצפנת ואנונימית שהקמנו עם מומחי אבטחה – המחכה שתעבירו אליה מסמכים ומידע שהרשויות מסתירות מאיתנו. על פי חוק חופש המידע – המידע הזה שייך לציבור. אתם תספרו לנו על מידע שקיים אצל הרשויות – ואנחנו נדאג לדרוש אותו ולהביא אותו לידיעת הציבור.

מנכ"לית התנועה, עו"ד רחלי אדרי-חולתא מסבירה:

בימים אלה אנחנו עדים לניסיון להרוס את השירות הציבורי ואת הדרגים המקצועיים, לרבות פוליטיזציה ברמות הכי גבוהות והצבה של אנשים לא מקצועיים בפונקציות מקצועיות. הקמנו את 'התיבה הבטוחה' כדי לאפשר למי שהמדינה יקרה לו להוציא דברים שצריכים להגיע לידיעת הציבור.

לאיזה מידע אנחנו מצפים? למסמכים מקצועיים. לדוגמה, דו"ח של משרד האוצר או החוץ שמפרט לגבי האופן שבו ההפיכה המשטרית פוגעת בישראל, וגורם פוליטי מנסה למסמס ולקבור את זה כדי להימנע מכותרות שליליות – אלה המסמכים שאני רוצה לקבל. גם חוות דעת, עמדות מקצועיות, ניירות עמדה, תכתובות פנים משרדיות, כמו דואר אלקטרוני שעבר בין גורמים חשובים במשרד, פיילוט שנגנז או סקר חשוב שלא הובא לידיעת הציבור, מסקנות ועדה שמונחת חודשים ארוכים על שולחן השר לחתימה.

בזמנים שבהם הרשויות מסתירות מאיתנו מידע – אנחנו מחייבים לאקטיביזם וליצירתיות.

תודה גדולה לאנשי האבטחה הגאונים והמחויבים – טל טבקמן ורן בר זיק (תודה על ההתנדבות!).

לכתבה של נתנאל גאמס בדה מרקר

הקמפיין שלנו בקריית הממשלה: משרתי ציבור נתקלתם ביהלומים?

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️