דילוג לתוכן העמוד

בדיקת התנועה: בנימין נתניהו לא פרסם הצהרת בריאות מאז 2016

יש לפרסם דו"ח שנתי ביחס למצבו הרפואי של ראש הממשלה – כך קובע נוהל טיפול רפואי בראש הממשלה שחשפה התנועה לחופש המידע ב-2010. יצאנו לבדוק מתי פרסם ראש ממשלה בישראל הצהרת בריאות ומצאנו שזה היה יאיר לפיד ביולי 2022. ומה לגבי בנימין נתניהו? מבדיקה שערכנו מתברר שהפעם האחרונה שנתניהו פרסם מידע על מצבו הבריאותי היתה ב-2016. לכן פנינו ללשכת ראש הממשלה וביקשנו לקבל סקירה עדכנית על אודות מצבו הרפואי. התשובה לבקשה היתה לקונית למדי והפנתה לפרסומים כללים בדבר בריאותו התקינה של ראש הממשלה, אולם מלשכת ראש הממשלה לא מסרו דו"ח עדכני על מצבו הבריאותי מאז שנכנס לתפקיד שוב לאחר בחירות 2022 – הטיעון היה שטרם הסתיימה השנה.

צריך להגיד שבנימין נתניהו הוא לא ראש הממשלה הראשון שמסתיר מידע על מצבו הרפואי מהציבור. גם לוי אשכול, גולדה מאיר ומנחם בגין נהגו ככה. מדינת ישראל מעולם לא טרחה להסדיר את העניין בחקיקה. אבל צריך להגיד שזה גם לא חייב להיות ככה. בארצות הברית למשל הבית הלבן מדווח באופן מסורתי על מצבו הבריאותו של הנשיא פעמיים בשנה. במסגרת הדיווח הציבור מקבל עדכון תקופתי מפורט מאוד על בריאותו של הנשיא. גם לאחר אירועים בריאותיים משמעותיים או בדיקות רפואיות הציבור מקבל עדכון. כך למשל בתחילת השנה פרסם הרופא המלווה של ביידן דיווח בן חמישה עמודים הסוקר את מצבו בריאות השיניים של הנשיא, פירוט ה-BMI ובעיות מפרקים ממנו סובל. מטרת הדיווחים היא להראות לציבור שבריאותו של הנשיא תקינה ולטפל בכל חשש הנוגע ליכולתו לבצע את תפקידו.

הנה תשובת משרד ראש הממשלה:

תשובת משרד ראש הממשלה -יולי 2023

בקשת המידע של התנועה

בקשת המידע של התנועה

נוהל טיפול רפואי בראש הממשלה
נוהל טיפול רפואי בראש הממשלה

הצהרת הבריאות של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן

הצהרת בריאות של הנשיא ביידן

 

הצהרת הבריאות שפרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו:

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️