דילוג לתוכן העמוד

ביהמ"ש קיבל את עתירת התנועה: הורה לפרסם שמות של אסירים נמלטים

"כל בר בי רב יודע שבאופן עקרוני אין כל טעם בהסתרת זהותו של אסיר נמלט ואין מקום להטיל לוט חיסיון מלאכותי על תמונותו, פרטיו ופרטי העבירה שהוא נקשר בהם", כך כתב שופט בית המשפט המחוזי, עודד מודריק, וקיבל את העתירה שהגישה התנועה לחופש מידע ועיתון "מקור ראשון".

העותרות, באמצעות עו"ד רז בן דור, ביקשו להורות למשטרה לפרסם את שמות האסירים שנמלטו מבתי הכלא בעת חופשתם. "אנו סבורים כי המידע על האסירים הנמלטים יאפשר לקיים דיון ציבורי על מחדלי הרשויות בנושא זה. פרסום שמות הנמלטים ותמונותיהם יסייע לציבור להתגונן מפני האסירים הנמלטים, ואף עשוי לסייע למשטרה לתפוס את האסירים, בעזרת דיווחי אזרחים על מיקומם", נכתב העתירה. המשטרה מצדה סירבה לחשוף את שמותיהם של האסירים הנמלטים "כדי לא לפגוע בפרטיותם".

השופט מודריק דחה את טיעוני המשטרה. "ההסתמכות על פגיעה בפרטיות כאשר מדובר באסיר נמלט שבעצם הימלטותו ויתר בעליל על כל אינטרס של פרטיות לפרטי העבירה שביצע ולנסיבות ההימלטות שלו, נראית נימוק שבסיסו נתון בסימן שאלה וזה בלשון המעטה", אמר השופט והוסיף בפסק הדין כי "היגיון התנהלות הרשות בהקשר לבקשת המידע שנמסרה לה נמצא מפוקפק וחסר טעם של ממש".

לפסק הדין

לעתירה שהגישה התנועה

לידיעה קודמת בעניין

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️