דילוג לתוכן העמוד

בעקבות פניית התנועה – משרד ראש הממשלה מפרסם את דו"ח ההתקשרויות עם ספקים

בעקבות בקשת חופש מידע שהגישה התנועה לחופש המידע ו"כלכליסט" משרד ראש הממשלה פרסם את דו"ח ההתקשרויות שלו עם ספקים למחצית הראשונה של שנת 2023.  נזכיר שמשרד ראש הממשלה מפר באופן שיטתי את הוראות חוק חופש המידע. לעיתים הוא לא עונה לבקשות מידע, לעיתים הוא לא מפרסם דו"ח התקשרויות כמתחייב. משרד ראש הממשלה אמור להוות דוגמה של מינהל תקין וציות לחוק ולשמש דוגמה ליתר משרדי הממשלה, אלא שלרוב הוא לא משתף פעולה עם בקשות מידע ולא מציית לחוק וגורר אותנו לא פעם בית המשפט. נוכח חשיבות המשרד, אנו נמשיך לפקח ולעקוב אחר התנהלותו.

צבי זרחיה ויובל שדה מ"כלכליסט" עיינו בדוח הספקים ודיווחו על מה שמצאו:

■ משרד ראש הממשלה שילם במחצית הראשונה של השנה 69,689 שקל לכותב הנאומים חגי חריף (כאשר סכום ההתקשרות השנתי של המשרד עם חריף הוא 180 אלף שקל. ההתקשרות היא בפטור ממכרז.

■ רופאו האישי של ראש הממשלה בנימין נתניהו – ד"ר הרמן ברקוביץ – 23,170 שקל. מדובר ביישום נוהל רפואי ברה"מ שלו הוקצה סכום מסגרת כולל של 59,160 שקל.

■ 250 אלף שקל הוקצו לטובת העסקת נתנאל חי יוסף בתור עוזר פוליטי לשרה מאי גולן. חי יוסף שימש בעבר כראש המטה של השרה גילה גמליאל.

■ 31 אלף שקל הוצאו על הובלות.

■ על כיבודים, שתייה, קפסולות קפה ועוד הוצאו כ־263 אלף שקל.

■ כ־200 אלף שקל הוצאו לשכירת טלמפרומטרים.

■ כ־5,000 שקל לרכישת יינות לארוחות רשמיות.

■ למחסומים לרה"מ ולמשרד רה"מ הוקצו כ־10 מיליון שקל.

■ על צמחייה הוקצו ברבעון הראשון 31 אלף שקל מתוך סכום התקשרות של 39 אלף שקל. על סידורי פרחים הוקצו ברבעון הראשון 8,271 שקל מתוך סכום התקשרות של 22,176 שקל.

דו"ח ההתקשרויות של משרד רה"מ אמור להכיל גם את ההתקשרויות של המשרדים הקטנים הכפופים אליו דוגמת משרד ההסברה שבראשו עומדת השרה גלית דיסטל אטבריאן, משרד המודיעין שבראשו עומדת השרה גילה גמליאל, המשרד לקידום מעמד האשה שבראשו עומדת השרה מאי גולן והמשרד לנושאים אסטרטגיים שבראשו עומד השר רון דרמר. אולם הדו"ח שפורסם אינו כולל פירוט עליהם מלבד שלוש התקשרויות שבוצעו במשרד לנושאים אסטרטגיים. המשרדים האלה גם לא מינו ממונה על חוק חופש המידע.

הוצאות בתקופת בנט ולפיד

כחלק מהמענה פורסמו גם ההתקשרויות לשנת 2022 שבה כיהנו נפתלי בנט ויאיר לפיד כראשי ממשלה. בין השאר מופיע סכום של 47,151 שקל ששולם לכותב הנאומים רן רביב מתוך סכום התקשרות של 140 אלף שקל וסכום של 311 אלף שקל ששולם לחברת ייעוץ התקשורת סוסנקו ציפריס. למתאם פעולות השבויים והנעדרים ירון בלום שסיים את תפקידו בשנה שעברה הוקצה סכום התקשרות של 732 אלף שקל מזה נוצלו 555 אלף שקל. התקשרות נוספת בגובה 113 אלף שקל נעשתה עם יועץ התקשורת יוסי טאטיקה לטובת ייעוץ פוליטי לאלי אבידר.

בתקופת בנט ולפיד נעשה שימוש אינטנסיבי בשירותיהם של יועצים אסטרטגיים חיצוניים במשרד רה"מ, כאשר בוצעו התקשרויות עם חברות דוגמת דלויט, TASC, KPMG, פארטו, טלדור, EY ואחרים בסכום כולל העולה על 16 מיליון שקל. במסגרת רשימת ההתקשרויות מופיע סכום להתקשרות של 400 אלף שקל עם חברת סמקאי אסטרטגיה שבבעלות ד"ר אמציה סמקאי.

התקשרויות עם ספקים למחצית 2023

התקשרויות עם ספקים ל-2022

התקשרויות עם ספקים למחצית 2021

מענה לבקשת המידע

המענה לבקשת המידע
עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️