דילוג לתוכן העמוד

חדשות

גוגל מסרבת למסור לרגולטורים בגרמניה ובהונג קונג מידע שאספה

מתברר שמי שמתעסק במידע של אחרים, פחות נלהב לשחרר מידע על התקלות שלו. גוגל הודתה כי אספה מידע מרשתות wifi פתוחות בעודה מצלמת את רחובות העולם בניידות Street Viiew שלה – אך היא מסרבת להעביר את המידע לרגולטורים. ה"ניו יורק טיימס" מדווח כי נציבי הפרטיות האישית בגרמניה וגם בהונג קונג דורשים מגוגל להציג את התוכן שנאסף – אך היא מסרבת להיענות לדרישה.

ענקית התוכנה דיווחה לפני כשבוע כי ניידות הצילום שלה אספו מידע אודות פריסת רשתות wifi פתוחות, ובגלל תקלת תוכנה נדגמה גם תעבורת הרשת שהתבצעה בהן, בהיקף של 600 גיגביט. מתוך כך, ייתכן שבידי גוגל מיילים, נתוני אשראי, תמונות ומידע רב אחר.

החברה הודיעה כי בכוונתה למחוק את המידע שנאסף, לאחר שינתח אותו צד שלישי במטרה להבין כיצד ארעה התקלה ומה היו השלכותיה. גוגל הסבירה לרגולטורים כי היא זקוקה לעוד זמן כדי לבחון את הנושא, בטרם תוכל להעביר מידע לגורמים אחרים. בנוסף, הסבירה כי חוקי צנעת הפרט בגרמניה ותקנות משרד התקשורת שלה מונעים ממנה מלהעביר מידע לרגולטור הגרמני, על אף שמדובר בגוף ממשלתי.

"אנו מקווים שבהינתן עוד זמן, נוכל לפתור את הנושא הבעייתי הזה", אמר פיטר בארון, דובר גוגל בלונדון. יוהאן קספר, מפקח הגנת המידע האישי בהמבורג, אשר העביר אל גוגל את הדרישה, הביע את אכזבתו – והחל לנקוט בפעולות מול משרד המשפטים הגרמני, במטרה לתבוע את החברה. החוק הגרמני מאפשר קנס של עד חמישים אלף אירו במקרה הסתרת מידע שכזו – לא סכום שמאיים על גוגל.