דילוג לתוכן העמוד

היתה התרעה? הנגדת מ-8200 שחזתה במדויק את מתקפת החמאס

האם היתה התרעה ומי נחשף אליה? התקשורת מדווחת על נגדת שהתריעה והאימיילים הדרמטיים מתוך יחידה 8200 נחשפו.

כותב רונן ברגמן ב"ידיעות אחרונות":

ועדת החקירה שתקום תקדיש בוודאי פרק מיוחד לנגדת ו' ולשרשור המיילים ההיסטורי הזה. מספר חודשים לפני 7 באוקטובר החלה ו' את השרשור, המבוסס על ידיעות שהושגו בשנתיים האחרונות לצד ניתוח והתאמה לנתונים בשטח, והזהירה כי חמאס ערוך להתקפה בכלל המוקדים, בתוכנית רחבה הרבה יותר מזו שצה"ל תירגל והיה מודע לה. בהמשך כתבה בהודעות כי אינה סבורה ש־8200, הממונה גם על ההתרעה הלאומית, תוכל לספק התרעה נוספת ממוקדת יותר, בגלל רמת המוכנות.

התכתבות המיילים הפנימית נחשפת ב"עובדה":

ב-6 ביולי השנה שלחה הנגדת המוערכת שמתמחה בזירת חמאס, דוא"ל שכותרתו "מוות בקיבוץ, ובכל מחיר". באותו מכתב פירטה כי "בסוף חודש מאי היה אימון מטורף, של שתי פלוגות נוח'בה בנוכחות שורה של בכירים בחמאס". האימון היה, על פי אותו מכתב, "ארוך ומתיש, שנמשך משעות הבוקר עד שמונה וחצי בערב". האימון כלל כוחות רכובים, גם על ג'יפים, גם על אופנועים. המחבלים תרגלו תרחיש של הפלת כלי טיס – גם מטוס קרב וגם מסוק יסעור.

על פי אשת הקבע הוותיקה, עיקר התרגיל של מחבלי חמאס התמקד בהשתלטות על קיבוץ, שהם נתנו לו שם מומצא, ואפילו תרגלו הנפת דגל שלהם על בית הכנסת ועל המזכירות של הקיבוץ. יעד נוסף שסימנו המחבלים: בסיס הכשרה צבאי כלשהו. "ניתנה הנחייה להרוג את כל הצוות", כתבה הנגדת, והוסיפה עקיצה: "האישה תמיד צודקת". הנגדת חתמה את המייל שלה בציטוט של פילוסוף אמריקני: "אומנות התבונה היא לדעת ממה להתעלם – וגם ממה לא".

 

 

 

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️