דילוג לתוכן העמוד

בקשה למידע הביאה לפרסומם של 2,300 מכתבי איום על אדוארד קנדי

בקשה שהוגשה על פי חוק חופש המידע אילצה את האף-בי-איי לפרסם 2,300 מסמכים החושפים את האיומים על חייו וניסיונות הסחיטה של הסנטור אדוארד קנדי. כל המסמכים שפורסמו אושרו על ידי בני משפחת קנדי. לדברי הבולשת הפדרלית אין באפשרותה למנוע את פרסום המסמכים על פי חוק חופש המידע, אך היא פועלת למנוע פגיעה בפרטיות המשפחה, ולכן אלפי מכתבים נוספים יימסרו לפרסום ברגע שייאושרו על ידי בני המשפחה.

המסמכים מראים כי ב-23 במאי 1985, העבירה משטרת וושינגטון לידי האף-בי-איי עותק של מכתב שנשלח לשירות החשאי, כביכול בידי אדם בשם וורן, תושב מישיגן, בו הוא הכריז: "אני מתכנן להרוג את קנדי ורייגן (הנשיא באותה תקופה), וכוונותי רציניות". האיום היה אחד מבין 2,352 עמודים של מסמכים שהעלה האף-בי-איי לאתר האינטרנט שלו בנוגע לסנאטור המנוח, שמת בשנה שעברה בגיל 77 מסרטן. מרבית המסמכים הם מכתבי איום ברצח וניסיונות סחיטה של הדמוקרט ממסצ'וסטס, שהגיעו ממקורות שונים, כולל אנשים אנונימיים, וחברים בקבוצות קיצוניות.

להודעה על הפרסום באתר האף.בי.איי

לידיעה ב-YNET

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️