דילוג לתוכן העמוד

מנכ"לית התנועה: הנקודה החשובה היא המיידיות – הציבור צריך להתעקש שוועדת החקירה הממלכתית תקום מהר

מה צריך לקרות בשביל שתקום ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת אירועי ה-7.10? הנקודה הכי חשובה שאנחנו מזהים היא מידיות ולחץ ציבורי, אומרת מנכ"לית התנועה, עו"ד רחלי אדרי-חולתא, בראיון לאוריאל דסקל ב"רלוונט". "הציבור צריך לדרוש שוועדת החקירה תקום מהר. במלחמת יום כיפור ועדת החקירה הממלכתית קמה יומיים אחרי סוף המלחמה. אחרי האסון במירון הקמת הוועדה התמסמסה, ורק אחרי שהממשלה התחלפה – קמה ועדת החקירה.

קראו גם את המאמר של רחלי אדרי ב"וואלה"

"אם אנחנו משווים את מחדל 2023 למחדל 73, מלחמת יום כיפור פרצה ב-6 באוקטובר 1973 והסתיימה ב-24 באוקטובר, יום תחילת הפסקת האש. במהלך המלחמה התבטאה ראשת הממשלה גולדה מאיר אודות הצורך ללמוד את כשלי הממשלה. ולכן ביום 18.11.1973, בישיבת ממשלה ולאחר שהתייעצה עם היועץ המשפטי לממשלה, מאיר שמגר, הודיעה מאיר על כוונתה למנות ועדת חקירה ממלכתית שתבדוק את האירועים שהובילו למלחמת יום כיפור. היא הסבירה את החלטתה בעניין הציבורי להבין מה קרה, ובעובדה שאת יו"ר הוועדה ימנה נשיא בית המשפט העליון ולא הממשלה, ששומרת לעצמה את הזכות לקבוע מה יהיה היקף הבדיקה.

צפו בראיון עם מנכ"לית התנועה רחלי אדרי

צפו בתוכנית כולה (הראיון עם רחלי אדרי החל מדקה 18:20)

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️