דילוג לתוכן העמוד

עתרנו נגד משרד ירושלים ומסורת ומשרד התפוצות – לא מפרסמים התקשרויות עם ספקים

במדינת ישראל יש נוהל שמחייב את משרדי הממשלה לפרסם בכל רבעון את ההתקשרויות שלהם עם ספקים חיצוניים – אבל יש משרדים שמצפצים על הנוהל הזה, ומאלצים את התנועה לעתור לבית המשפט.

בתחילת יוני פנינו לכמה משרדי ממשלה כדי לקבל את פירוט ההתקשרויות שלהם עם ספקים. מידע שהם חייבים לפרסם לציבור באופן יזום, על פי נוהל החשב הכללי והיחידה הממשלתית לחופש המידע. אולם משרד התפוצות ומשרד ירושלים והמסורת – לא עשו זאת ולכן עתרנו לבית המשפט באמצעות עו"ד דן רוזנטל.

העתירה הוגשה לאחר כמה התראות על אי מתן מענה שנשלחו למשרדים. התשובה שקיבלנו ממשרד התפוצות היתה שנציבות שירות המדינה מתנגדת למינוי ממונה חופש מידע ולכן המשרד לא יכול לעמוד בדרישות "חופש המידע". הבהרנו להם שתשובה כזו לא מאפשרת התחמקות ממילוי חובות המשרד לפי חוק חופש המידע, ומאז לא שמענו מהם מאז. משרד ירושלים והמסורת בחר שלא להתייחס לאף התראה על אי מתן מענה.

התנועה לחופש המידע ניהלה מאבק ארוך לחשיפת ההתקשרויות של משרדי הממשלה עם ספקים וביסוס הנורמה של שקיפות ממשלתית ותקציבית. המאבק החל בבקשות חוזרות ונשנות למשרדים השונים כדי שיפרסמו את ההתקשרויות שלהם. ההתעקשות שלנו הובילה לנוהל מסודר של משרד המשפטים המחייב את כל המשרדים לפרסם את התקשרויותיהם מדי רבעון. אבל במציאות העגומה שבה אנחנו חיים, יש משרדי ממשלה שעדיין לא ממלאים את חובתם, ואנחנו נאלצים להתעקש ולעתור.

העתירה שהגשנו

supplier-petition

 

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️