דילוג לתוכן העמוד

התיבה הבטוחה שלנו מוצפת במידע – אל תפסיקו

התיבה הבטוחה שלנו מוצפת במידע – וזה כל כך משמח. בעקבות התחקיר של רביב דרוקר על מירי רגב בתוכנית "המקור" הצבנו שלטי חוצות בקריית הממשלה עם קריאה למשרתי ציבור להתעורר ולדווח לנו על "היהלומים" בשירות הציבורי. דברו אלינו במסמכים קראנו להם – והם לא נשארו אדישים.

דיווחים דיסקרטיים על דוחות שמוסתרים מהציבור, עבודת מטה שהושתקה, תכתובות פנים החלו לזרום אלינו. חלק ניכר מההודעות מגיעות לתיבה הבטוחה שלנו בשעות הלילה המאוחרות. אנחנו מדמיינים את משרתי הציבור שהדברים שהם יודעים מדירים שינה מעיניהם, והם מחליטים לפעול ולחשוף בשעות הקטנות. וכך, בימים האחרונים מגיע לתיבה שפע מטלטל ומרגש של דיווחים ומסמכים שחושפים את המציאות המוסתרת שבה אנחנו חיים.

הכל התחיל לפני שנה, בימי ההפיכה המשטרית והמתקפה על השירות הציבורי – פתחנו עם תנועת ישראל חופשית את התיבה הבטוחה – אתר מאובטח ברמה המקסימלית שבנינו עם טובי המומחים (תודה רן בר זיק וטל טבקמן!) – שבו עובדים בממשלה ובשירות הציבורי יכולים לדווח לנו באנונימיות מלאה על שחיתויות, מינהל לא תקין ולשתף במידע שחיוני שהציבור ידע. והמידע החל לזרום. בשבוע שעבר – שטף הדיווחים הפך למבול. ועכשיו מה? מפה אנחנו ניקח את זה הלאה – נבחן את המסמכים, נאמת אותם, נחבר אותם עם עיתונאים נגיש בקשות מידע על פי חוק חופש המידע, כדי שיהיו בסיס לתחקירים נוספים.

מירי רגב הרי לא לבד, וברור שמה שרביב דרוקר חשף הוא רק טיפה בים של שחיתות ומינהל לא תקין. אנחנו פה כדי להוליד את התחקירים הבאים.

המשיכו לדווח לנו

 

קמפיין שלטי החוצות שלנו

מנכ"לית התנועה, רחלי אדרי, בראיון לתוכנית עושים שישי בערוץ 13

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️