דילוג לתוכן העמוד

התנועה לחופש המידע: לפרסם המסמכים שהגיש אמיר גילת לוועדת שפניץ שאישרה את מינויו ליו"ר רשות השידור

התנועה לחופש המידע פנתה לרשות החברות הממשלתיות בבקשה לקבל את הטפסים שהגיש אמיר גילת לוועדה לבחינת מינויים בשירות הציבורי (ועדת שפניץ) שאישרה את מינויו ליו"ר רשות השידור, לפני כשבועיים. התנועה מבקשת לוודא את תקינותו של הליך הבדיקה והמינוי של גילת, שכיהן בעבר כיועץ התקשורת של בינימין נתניהו. הבקשה לקבלת המסמכים הוגשה על פי חוק חופש המידע, והמדינה תצטרך להשיב עליה בתוך 30 יום.

"אף אחד מאיתנו לא רוצה לחשוב שמישהו מונה לתפקיד בגלל שראש הממשלה רואה בו מינוי נוח", אמר מנכ"ל התנועה רועי פלד, "הפנייה שלנו באה על רקע חשיבותו של המינוי לערוץ 1 ולחופש העיתונות בכלל, ולאור קשריו הפוליטיים של גילת עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו".

ועדת שפניץ אישרה את מינויו של גילת, לאחר שהחליטה כי הוא עומד בתנאי הניסיון המקצועי הנדרש לכהונה בחברות ממשלתיות, וכי אין זיקה פוליטית אסורה במינויו ליו"ר רשות השידור, זאת על אף שבישיבה קודמת בנושא, לא אישרה את מינויו. הוועדה החליטה כי גילת עומד בתנאי כשירות לכהונה באשר להשכלה וניסיון מקצועי, וכן כי תפקודו של גילת כדובר לנתניהו, בעת כהונתו כשר אוצר, היתה כדובר מקצועי וכי אין בין השניים כל קשר אישי, חברי או עסקי.

לידיעה בוואלה

שמות המועמדים לשמש כדירקטורים בחברות ממשלתיות שנדחו על ידי ועדת שפניץ