דילוג לתוכן העמוד

עתירה לבג"ץ: להורות לאולמרט להציג את יומנו לעיון ביהמ"ש

העיתונאי יואב יצחק פנה לבג"ץ בדרישה שיורה לראש הממשלה, אהוד אולמרט, להציג את יומנו לעיון בית המשפט. לטענת יצחק, מתוך עיון ביומן יוכלו השופטים להבין שאולמרט "מהתל במשטרה וביועץ המשפטי כשהוא נמנע מלהעמיד עצמו לחקירה במועדים שהוא נדרש".

פניית יצחק היא חלק מעתירה שהגיש לבג"ץ בדרישה להורות לראש הממשלה להתייצב לחקירה בתוך פרק זמן סביר, לאחר שזימנה אותו המשטרה. הוא אף דרש להורות ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, להכריז על אולמרט נבצר לתקופה קצובה, שבמהלכה ייחקר מדי יום עד תום ההליכים.

לפני שנתיים פנתה התנועה לחופש המידע בבקשה לקבל את יומניהם של שרי הממשלה. התשובה שקיבלנו היתה שהעניין נבחן על ידי היועץ המשפטי לממשלה, שאמור לגבש את הנוהל בנושא. כאמור, שנתיים חלפו ו"גיבוש הנוהל" עדיין נמשך. בקרוב תעתור התנועה לבית המשפט.

יש לציין כי במדינות מערביות רבות, בהן אנגליה וקנדה, קובע חוק חופש המידע ששרים מחויבים לגלות את יומניהם, פרט לפריטים מסוימים.

בעבר פנתה התנועה למבקר המדינה בבקשה שיפרסם את יומניו. המבקר דווקא נענה לבקשה, אך העביר את היומן כשדפיו כמעט ריקים לגמרי.

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️