דילוג לתוכן העמוד

המדינה לא מוותרת – שר המשפטים ניסח תקנות שנועדו למנוע את תחולת חוק חופש המידע על חברות ממשלתיות

הממשלה ממשיכה לנסות לטרפד את תחולתו של חוק חופש המידע על חברות ממשלתיות. שר המשפטים, פרופ דניאל פרידמן, מבקש מוועדת החוקה לאשר צו המחריג חברות ממשלתיות רבות מתחולת החוק, ממסמך שהוכן במשרד המשפטים עולה כי 25 חברות ממשלתיות ביקשו משר המשפטים להוציא את פעילותן, או חלק ממנה, מתחולת חוק חופש המידע.

חוק חופש המידע הוחל לאחרונה באופן גורף על חברות ממשלתיות. הממשלה ניסתה לדחות את כניסתו לתוקף של התיקון שהרחיב את התחולה על החברות – אך נכשלה. כעת מבקש שר המשפטים להוציא תקנות שיוציאו מתחולת החוק חלק מהחברות הממשלתיות בהן חברת חשמל, רכבת ישראל, רשות הדואר קרנות פנסיה והתעשיות הביטחוניות.

"דבקנו בגישה כי מן הראוי להחריג תחומי פעילות בהם חברות ממשלתיות נמצאות בתחרות מול גורמים פרטיים", כותב שר המשפטים בדברי ההסבר שצירף לצו. הצו כולל לדוגמה, את חברת חשמל, הפועלת כידוע בשוק תחרותי מאוד, ובעניינה בקשתו של השר גורפת במיוחד "ונועדה להגן על אספקת שירותים חיוניים לציבור", נכתב במסמך.

לקריאת נייר העמדה של התנועה לחופש המידע לוועדת החוקה של הכנסת

לקריאת המסמך שהוכן במשרד המשפטים

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️