דילוג לתוכן העמוד

המשרד להגנת הסביבה החל לפרסם מידע עדכני על מפגעים סביבתיים

המשרד להגנת הסביבה החל להציג מידע סביבתי על מפגעים סביבתיים באתר האינטרנט שלו. בין השאר מופיע באתר המשרד מידע מעודכן על קרינה הנפלטת מאנטנות סלולר, תוצאות מדידות ריכוז גז ראדון בבתי ספר, נתונים על זיהום אוויר וקרקע ועוד. בהודעה שפירסם המשרד, אמר השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן: "יישום תקנות חופש המידע הן ביטוי נוסף למדיניות המשרד, הרואה במידע סביבתי אמצעי חשוב בשיתוף ושילוב הציבור בעשייה למען איכות הסביבה בישראל וקידום המודעות הסביבתית".

בפברואר 2009 אישרה ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת תקנות במסגרת חוק חופש המידע המחייבות רשויות ציבוריות לפרסם בפומבי מידע סביבתי. על פי התקנות החדשות, שנכנסו לתוקפן עתה, נדרשים גופים כמו רשויות מקומיות וחברות ממשלתיות לפרסם באתרי אינטרנט ובמשרדיהם מידע בתחומים כמו רעש, זיהום אוויר, זיהום מים, פסולת וקרינה. המידע כולל את המיקום ומקור המפגע, סוג הזיהום או המפגע, ריכוזו ובאיזו מידה הוא חורג מהמותר. על הרשויות לפרסם את המידע תוך שלושה חודשים מרגע שהגיע אליהן, וזאת למשך שנה לפחות באתר האינטרנט ושבע שנים במשרדיהן.

עם זאת, לא נקבעה כל סנקציה כלפי רשות שלא תמסור מידע, וקשה לדעת כיצד ינהגו הרשויות מעתה. אנחנו נעקוב.

למידע שמפרסם המשרד להגנת הסביבה

לעיון בתקנות חופש המידע הסביבתי

לכתבה בעניין ב"הארץ"

לכתבה קודמת בנושא

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️