דילוג לתוכן העמוד

החומר שהגיש אמיר גילת לוועדה שאישרה את מינויו ליו"ר רשות השידור

ביקשנו לבדוק כיצד אושר מינויו של ד"ר אמיר גילת, דוברו של בנימין נתניהו לשעבר, ליו"ר רשות השידור. פנינו לוועדת שפניץ לבדיקת מינויים בשירות הציבורי בבקשה לחשוף את הליך מינויו של גילת לתפקיד. ועדת שפניץ העבירה לנו את כל החומר הכתוב שמסר גילת לקראת הדיון במינויו. בין השאר, הוא נדרש למלא שאלון ארוך על תפקידיו בעבר, דף קורות חיים וצילומי תעודות אקדמיות שונות.

בשאלון שהעביר גילת, עולים כמה נתונים מעניינים. בין היתר העריך גילת בזמנו, כאשר נדרש לפרט "את הזמן שאתה יכול להקדיש לתפקיד אליו אתה מיועד", הוא השיב כי "כל יום, במשך כשעתיים-שלוש, בהתאם לצורך והנדרש".

למרות שרשות השידור מעסיקה כ-1,900 עובדים ובעלת תקציב של יותר מ-800 מיליון שקל בשנה, מודה גילת בשאלון כי הוא נטול ניסיון בתחום הניהול העסקי. הוא מעיד שיש לו ניסיון ניהולי בתחומי התקשורת: ב-5 השנים האחרונות שימש כדובר אוניברסיטת חיפה, לפני כן היה במשך 12 שנה מנהל מערכת מעריב בצפון ומי שלמעשה היה "אחראי על הפעלת הכתבים והצלמים מחדרה עד גבול הלבנון ריכוז, הפקה, ייצור ידיעות, אימות ועריכה", כפי שציין בשאלון, ובמקביל היה גם במשך 10 שנים עד 2003 עורך ומגיש מהדורת חדשות .HOT

גילת מציין בשאלון כי עבד כיועץ תקשורת לבנימין נתניהו במהלך 2005 כשזה שימש כשר אוצר, אולם קובע כי עבודתו אצל נתניהו הייתה מינוי מקצועי, וכי אין לו קשרים עסקיים או שותפויות עם נתניהו. לגבי קשרים עם פוליטיקאים אחרים, כותב גילת: "אין קשרים אישיים, חבריים, עסקיים או אחרים, אלא הכרות כללית עם שרים מתקופת עבודתי כעיתונאי במשך כ-20 שנה" .

בתגובה לאתר "אייס" שפירסם את הדברים מסר גילת: "בתחילה הייתי מועמד לחבר מליאה, ועל בסיס זה הערכה הייתה שאעבוד כמה שעות בודדות ביום. השאלון הזה מתייחס כנראה לאותו זמן בו לא דובר עדיין על מועמדותי לתפקיד היו"ר".

החומר שהגיש גילת לוועדת שפניץ

לפרסום ב"אייס" – אמיר גילת: אקדיש שעתיים-שלוש ביום לענייני הרשות

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️