דילוג לתוכן העמוד

סטודנטים למשפטים רוכשים ניסיון מעשי במאבק למען חופש המידע בישראל

התנועה לחופש המידע יזמה סדנאות אקדמיות-מעשיות המיועדות לתלמידי משפטים מצטיינים המעוניינים לפעול למען שינוי חברתי בישראל. הסדנא במכללה למינהל – המתקיימת זו השנה החמישית – מועברת על ידי מנכ"לית התנועה עו"ד אלונה וינוגרד. במרכז הבינתחומי בהרצליה מועברת, זו השנה הראשונה, סדנא בהנחיית עו"ד אילן יונש.

מטרת הסדנאות היא להקנות ידע תיאורטי וניסיון מעשי בתחום חופש המידע בארץ ובעולם. במהלך שנת הלימודים מתוודעים הסטודנטים לחוקי חופש מידע במדינות שונות, תוך התעמקות בחוק הישראלי, ועורכים מחקר אקדמי בנושא הצעות לתיקון החוק הקיים והרחבת תחולתו על גופים נוספים.

דור חדש של משפטנים

בחלק המעשי של הסדנא, מטפלים התלמידים בבקשות למידע המגיעות מארגונים חברתיים שונים ויוזמים בקשות למידע בעצמם, מגישים את הבקשות לגופים הציבוריים הרלוונטיים ועוקבים אחר הטיפול בהן. הסטודנטים אף מכינים עתירות לבית המשפט בעקבות סירובים להעברת מידע הנדמים בלתי מוצדקים.

באמצעות הקורסים שהיא מעבירה, מקווה התנועה לחופש המידע ליצור דור חדש של משפטנים צעירים המודע לחשיבותו של חוק חופש המידע, מכיר את מורכבותו והבעיות הכרוכות ביישומו ומוכן להקדיש עצמו לשינוי המצב הקיים.

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️