דילוג לתוכן העמוד

הח"כים של קדימה הם הנוסעים המתמידים של הכנסת ה-17

אם אי פעם תהיתם כמה ימים בשנה מבלים נבחרי הציבור שלכם מעבר לים, התשובה נמצאת מעכשיו בהישג ידכם: מנכ"ל הכנסת אבי בלשניקוב החליט לאחרונה לפרסם את כל הפרטים הנוגעים לנסיעותיהם הרשמיות של חברי הכנסת לחו"ל באתר האינטרנט של הכנסת.

את הרשימה ניתן למצוא תחת באתר הכנסת תחת חברי כנסת – משלחות לחו"ל.

החלטתו של בלשניקוב באה בעקבות בקשה שהגישה התנועה לחופש המידע. מעתה והלאה יפורסם באתר הכנסת מידע מלא אודות יעדי הנסיעה של המשלחות הרשמיות של הכנסת, תאריכי הנסיעה, שמות חברי הכנסת המשתתפים ומטרת הנסיעות. המידע נוגע הן לכנסת הקודמת והן לכנסת הנוכחית.

ח"כים ערבים נשארים בארץ

פרטי המשלחות חושפים מידע מרתק, ולעתים מטריד, אודות דפוסי הנסיעה של נבחרי הציבור הישראלים לחו"ל. לדוגמא, התגלה כי חברי הכנסת של מפלגת השלטון קדימה מחזיקים בשיא של ממוצע הנסיעות לחו"ל (1.86 נסיעות לח"כ), בעוד שאצל חברי הכנסת הערבים עומד הממוצע על אפס, כלומר אף ח"כ ערבי לא השתתף במשלחת רשמית של הפרלמנט בתקופת בכנסת הנוכחית.

בנוסף, ארבעת חברי הכנסת בעלי מספר הנסיעות הגדול היותר משתייכים למפלגתו של ראש הממשלה.

הצלחתה של התנועה לחופש המידע להפוך את המידע הנ"ל זמין ונגיש לציבור האזרחים מהווה שלב נוסף בהעלאת המודעות להתנהלותה של הכנסת והגברת הפיקוח על התנהגותם של נבחרי הציבור בישראל.

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️