דילוג לתוכן העמוד

בעקבות עתירת חופש מידע – המדינה תחשוף את הסדר המס עם EMG

המדינה תיאלץ לחשוף חלקים מהסדר מס שנחתם בין רשות המסים לאיש העסקים יוסי מימן וחברת מרחב שבשליטתו – כך הורה שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, נעם סולברג. לפי ההחלטה ייחשפו רק החלקים בהסדר הנוגעים להכנסות עתידיות שיקבלו מימן ומרחב כבעלי מניות בספקית הגז המצרי, חברת EMG.

דבר קיומו של הסדר המס נחשף בבית המשפט המחוזי בירושלים בעקבות עתירת חופש מידע שהגישו ב-16 באוגוסט קבוצת דלק, נובל אנרג'י, שותפות רציו וקרנות הנאמנות וקופות הגמל של הלמן-אלדובי באמצעות עו"ד עופר צור ממשרד גורניצקי ושות'.

העותרות דרשו לחשוף שורת מסמכים שלטענתן שימשו את ועדת ששינסקי לבחינת המדיניות הפיסקלית על גילויי נפט וגז. בין המסמכים שדרשו העותרות להביא לעיונן היה "מכתב ההתחייבות של רשות המסים להענקת פטור לספק המצרי EMG". השופט סולברג אמר כי "יש לכאורה טעם רב בטענתן של העותרות על אינטרס חזק לפרסום תוכנה של ההתחייבות, כדי שתדענה הן ויידע הציבור מהם תנאיה." השופט הורה לפרקליטות המדינה למחוק במסמך ההסדר שייחשף "כל פרט המתייחס להכנסתו או לפרט שבהכנסתו של אדם".

לידיעה קודמת

לידיעה ב"גלובס"

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️