דילוג לתוכן העמוד

בקשה לחשוף את שיקולי רשות השידור בביטול הסכם עם הבמאי עמוס גיתאי

האם רשות השידור החליטה לדחות עסקה עם הבמאי עמוס גיתאי בשל שיקולים פוליטיים? לטענת דיווחים בתקשורת ולדברי גיתאי עצמו החלטת הרשות נבעה מהעמדה הפוליטית "השנויה במחלוקת" של יצירתו, ומשום שהוא מרבה לשהות בחו"ל.

התנועה לחופש המידע מבקשת מרשות השידור לקבל את הפרוטוקולים של הוועדה שהחליטה בעניין ולחשוף את שיקוליה לציבור, על מנת להסיר את אי הבהירות מעל המהלך התמוה.

בסוף אוגוסט התכנסה ועדת הטלוויזיה של מליאת רשות השידור לדון בסיכום שהושג בין גיתאי לבין מנכ"ל הרשות מוטי שקלאר לפיו הרשות תשקיע 200 אלף דולר במימון סרטו של גיתאי על ההתנתקות, שהושלם זה מכבר, בתמורה לקבלת זכויות השידור של תשעה מסרטיו הקודמים, בהם "כיפור," "קדוש" ו"קדמה."

"החלטה מקארתיסטית"

לפי כתבה של אסף כרמל שהתפרסמה בעיתון "הארץ", הוועדה החליטה לדחות את העסקה בין השאר בשל התנגדותה הנחרצת של המשנה ליו"ר רשות השידור, דורית ענבר, שטענה כי לא ראוי שהרשות תממן יוצר שחי שנים רבות מחוץ לישראל. חברים אחרים בוועדת הטלוויזיה, דיווח כרמל, הזכירו שסרטיו של גיתאי שנויים במחלוקת מבחינה פוליטית, והציגו זאת כעילה נוספת לדחיית העסקה.

גיתאי עצמו התרעם על ביטולו של ההסכם בינו לבין שקלאר ואמר שמדובר בהחלטה "בעלת גוונים מקארתיסטיים". הוא אף טען שבהסתמך על אותה הבנה נטל לפני כשנה הלוואה בנקאית בסך 200 אלף דולר.

"הסרטים שלי עוסקים בהוויה הישראלית, בכולם שיחקו שחקנים ישראלים ועבדו אנשי צוות ישראלים. גם הגוון הפוליטי בסרטים הרבה יותר מורכב ממה שמצטייר בהחלטה של רשות השידור," אמר גיתאי ל"הארץ".

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️