דילוג לתוכן העמוד

עתירה: לחייב את משרד הבריאות לפרסם מידע על התפשטות נגיף האיידס בישראל

התנועה חופש המידע והוועד למלחמה באיידס עתרו לבית המשפט שיורה למשרד הבריאות למסור מידע על התפשטות מחלת האיידס בישראל. בין השאר מבקשות העותרות לדעת מה מספר נשאי האיידס; כמה בדיקות לגילוי המחלה נערכות בישראל, וכיצד מתחלקים נשאי האיידס בפילוח לקבוצות סיכון: הומואים, נרקומנים, אתיופים, עובדים זרים וישראלים שאינם משתייכים לקבוצות הסיכון הללו.

מדי יום אוסף משרד הבריאות נתונים על התפשטות נגיף האיידס בישראל באמצאות בדיקות הנערכות במרכזי האיידס השונים, אך למרות פניות חוזרות ונשנות הוא מסרב לפרסם את הנתונים במלואם על מנת שיאפשרו ללמוד על היקף התפשטות המחלה בישראל. העותרים סבורים כי חשיפת המידע תביא לשקיפות הנושא ותתרום להעלאת המודעות בקרב הציבור לתחלואה בנגיף האיידס .

"סירוב המשיבים למסור את המידע המבוקש באופן עדכני והעברת מידע חלקי בלבד, אינו עולה בקנה אחד עם הוראות חוק חופש המידע ועקרונותיו. מדובר בדפוס התנהלות חמור של משרד הבריאות, המפר את חובתו לספק מידע לציבור בעניינים החיוניים לבריאותו, ובכך מקטין את האפשרות של הציבור בכלל והעותר 2 [הוועד למלחמה באיידס] בפרט, לסייע בבלימת התפשטות נגיף האיידס על ידי הסברה ופניה לאוכלוסיות שונות", נכתב בעתירה שהוגשה לבית המשפט לעניינים מינהליים בתל אביב, באמצאות עו"ד אדוה מוגה.

לקריאת העתירה

לנתונים החלקיים שהעביר משרד הבריאות לתנועה בעבר

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️