דילוג לתוכן העמוד

גם לאינדונזיה יש ויקיליקס – תוך יומיים נרשמו 100 אלף הורדות באתר

יומיים אחרי שנחשפו ארבעה מסמכים באינדוליקס, Indoleaks  – הגירסה האינדונזית של ויקיליקס, נרשמו 100 אלף הורדות באתר. אינדוליקס עלה לאחרונה לרשת, לאחר שנרשם בהולנד. אחד המסמכים שהודלפו לאתר הוא דו"ח רשמי הנוגע למותו של פעיל זכויות אדם מאינדונזיה בשם טים קרג'ה חזוס מוניר, שמצא את מותו באופן מסתורי בהרעלה שאירעה בעת שהיה בטיסה להולנד בשנת 2004. הרעלתו למוות של מוניר מיוחסת לארגוני המודיעין החשאי במדינה.

מסמך נוסף שהודלף לאתר קשור להר הגעש Sidoarjo שבמדינה. מדובר בהר געש הפולט 30 אלף מ"ר של בוץ מדי יום, והוא צפוי להמשיך בכך גם ב-30 השנים הבאות. על פי ספקולציות שנשמעות במדינה, לשטפונות הבוץ האלו אחראית חברת הנפט והגז  PT Lapindo Brantas הפעילה באזור. החברה טוענת שמדובר בהתפרצות גז טבעית שנגרמה כתוצאה מרעידת אדמה.

מסמך נוסף שנחשף באינדוליקס הוא פרוטוקול משיחה שהתקיימה ב-26 במאי 1970 בבית הלבן בין נשיא ארה"ב לשעבר ניקסון, מזכיר המדינה הנרי קיסינג 'ר ונשיא אינדונזיה סוהרטו. השלושת דנו בקבוצה קומוניסטית מהפכנית המאיימת על יציבות המשטר באינדונזיה.

המסמך הרביעי חושף עסקה חשאית בין ממשלת אינדונזיה לבין מיקרוסופט, במסגרתה התחייבה הממשלה לרכוש 35,496 עותקים של Windows ו-177,480 עותקים של Microsoft Office.

אינדוליקס

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️