דילוג לתוכן העמוד

"על משרד המשפטים לפרסם את מסקנות הוועדה שהמליצה לקצוב את עונשם של רוצחי דני כץ"

התנועה לחופש המידע פנתה אל הממונה על חופש המידע במשרד המשפטים, עו"ד יעל קוטיק, בבקשה שתעביר לידיה את המלצות הוועדה המקצועית שהמליצה למשרד המשפטים לקצוב את עונשם של רוצחי הנער דני כץ. כמו כן ביקשה התנועה לקבל כל חומר אחר ששימש לקבלת ההחלטה אצל שר המשפטים להמליץ לנשיא על קציבת העונשים.

נשיא המדינה שמעון פרס חתם לאחרונה על מסמך חנינה, שמשמעותו קציבת עונשם של רוצחי כץ, לאחר שקיבל את המלצותיה של ועדה סטטוטורית בנושא. שר המשפטים דניאל פרידמן חתם גם הוא על ההמלצה.

כץ בן ה-15 נרצח בדצמבר 1983 לאחר שיצא מביתו בחיפה. גופתו נמצאה ארבעה ימים לאחר שנעלם במערה ליד סכנין. ב-1985 הרשיע בית המשפט המחוזי בחיפה את אחמד כוזלי, סמיר ג’נאמה, פתחי גואמה, עלי ג’נאים ועטאף סביחי בחטיפתו וברציחתו של הנער על סמך הודאותיהם.

החמישה מרצים מאסר עולם בגין הרשעתם ברצח, ובעקבות קציבת העונש הם יוכלו לבקש מוועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר לנכות שליש מתקופת מאסרם.

בהודעה שמסרה משפחתו של כץ לאתר האינטרנט ynet לאחר פרסום החלטתו של הנשיא, נאמר כי המשפחה כואבת במיוחד את העובדה שהרוצחים "זכו למלוא תשומת ליבה של הוועדה" – בא כוחם, עו"ד אביגדור פלדמן, הופיע בפניה והשמיע את טיעוניו – בעוד שקרובי הנער "נותרו מחוץ למעגל הנשמעים ואף המיודעים, ללא שאיש טרח לבקש את עמדתם ואת התייחסותם".

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️