דילוג לתוכן העמוד

נתניהו חשף את תלוש השכר שלו – אבל מה עם הצהרת ההון, הסקרים, לוחות הזמנים והתיק הרפואי?

לשכת ראש הממשלה החליטה לחשוף את תלוש השכר של בנימין נתניהו, ומה לנו יש להגיד על זה? יופי ביבי, אבל אם אתה כבר מתחפש לאובמה ומנסה להרשים אותנו עם דאגתך לשקיפות, למה שלא תתחיל לפרסם כמה עולים הסקרים שנערכים עבורך בלשכתך. נשמח מאוד אם בשם השקיפות תדאג לחשוף גם את הצהרת ההון שלך, למשל, ותתן דוגמה אישית לכל שאר הפוליטיקאים. כך נוכל לדעת כמה כסף אתה באמת מרוויח, מעבר לשכר –  הלא גבוה – שאתה מקבל. "ואם נתניהו כבר ב'מוד' לשקיפות, ישנם כמה דברים שראשי ממשלה התבקשו לחשוף בעבר, ועד היום סירבו, כמו תיק רפואי, זכר לטראומת שרון, לוחות זמנים או הצהרת הון שחשיפתה תאפשר לדעת מאיפה קיבל נתניהו את כספו ואיזה סכום יש לו היום לעומת העבר. כך גם ניתן לדעת אם הוא קיבל, חס וחלילה, תשלומים שלא היה צריך לקבל", אומר רביב דרוקר, יו"ר התנועה לחופש המידע.

רועי פלד, מנכ"ל התנועה, מוסיף כי "הצעד של ראש הממשלה ראוי להערכה, ועם זאת נושא השקיפות בפעולת נבחרי ציבור הוא רציני וחשוב מכדי להסתפק בפעולות מקריות והתנדבותיות. ממשלת ישראל התנגדה בעבר להצעת חוק שתטיל חובת פרסום על הצהרות הון של חברי כנסת ושרים, לפרסום מידע על פעילות שרים ומקורביהם בניגוד לכללי האתיקה, ולהצעות חוק לקידום חופש המידע שבין יוזמיהן היו חברי כנסת מהליכוד שהיום הם שרים – דוגמת גדעון סער. עדיף שראש הממשלה יתרכז בקידום יוזמות מערכתיות להגברת השקיפות מאשר בפעולות נקודתיות וחד פעמיות, ראויות ככל שיהיו".

לאייטם בחדשות 10 (דקה 15)

לידיעה ב"ידיעות אחרונות"

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️