דילוג לתוכן העמוד

ויקיליקס הרוסי נחסם לאחר שפרסם תצלומי ארמונו של פוטין

אתר רוסי דמוי ויקיליקס RuLeaks.net נחסם לאחר שפרסם תצלומים של ארמונו של ראש ממשלת רוסיה, ולדימיר פוטין, שבבנייתו הושקעו לכאורה מיליארד דולר. כך מסר מנהיג "מפלגת הפיראטיות" ברוסיה, פאבל ראסודוב.

"אנחנו בודקים את הסיבות לבעיות הגישה לאתר. אנחנו מאמינים שזה עלול להיות כתוצאה ממתקפה של משרד הפנים הרוסי", אמר ראסודוב.

מפלגת הפיראטיות הרוסית הודיעה ב-14 בחודש על הקמת "ויקיליקס רוסי" שהזמין משתמשים להעלות מסמכים שנוגעים לגילויי שחיתות, הסתרת פשע ושירותים חברתיים נוספים כאלו. מייסדי האתר אמרו שהם נקטו אמצעי בטיחות לאתר. השרתים שלו ממוקמים מחוץ לרוסיה, האתר רשום על שם אדם שאינו אזרח רוסי, וכל המידע שמוצג באתר משוכפל בזמן אמת בעמודים מיוחדים ברשתות חברתיות.

כתבה ב"וושינגטון פוסט" מ-23 בדצמבר ציטטה פעיל חופש מידע רוסי בשם סרגיי קולס ניקוב שאמר שהארמון מומן בעיקרו בכספים שנתרמו על ידי אנשי עסקים רוסים לשימושו של פוטין. "הכספים הם בעיקר פרי של שחיתות, תשלומי שוחד וגניבה", טען קולס ניקוב, איש עסקים שעד נובמבר 2009 עבד באחת החברות שמשקיעות לכאורה כספים עבור פוטין.

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️