דילוג לתוכן העמוד

בית המשפט הורה לפרסם את שמות המוהלים שהתרשלו הרבנות מתעלמת

"התנהלות הרבנות לאחר מתן פסק הדין מהווה המשך ישיר להתנהלותה עד למועד הגשת העתירה על ידי המבקשת, שכן ממשיכה היא להתנער מהוראותיו של חוק חופש המידע ומביעה זלזול בהוראותיו של בית המשפט הנכבד להן ניתן ביטוי ברור בפסק הדין" כך נכתב בבקשה לביזיון בית המשפט שהגישה התנועה לחופש המידע, באמצעות עו"ד עידית קירזון. זאת לאחר שחלפה יותר מחצי שנה מאז הורה בית המשפט לרבנות למסור לפרסום את שמות המוהלים שהתרשלו במלאכתם.

לפני יותר משנתיים פנתה התנועה לחופש המידע למשרד הבריאות ולרבנות הראשית כדי לקבל את שמות המוהלים שהתרשלו בתפקידם. בתנועה לחופש התנועה סבורים כי מדובר במידע בעל עניין רב לציבור ההורים הטריים. בתנועה מאמינים כי הגברת השקיפות בתחום רגיש זה תעודד שיח ציבורי ועשויה להוביל להגברת הפיקוח והאכיפה על מוהלים שכשלו בתפקידם.

במשרד הבריאות וברבנות חושבים אחרת, ועד היום עושים ככל יכולתם למנוע את מסירת המידע לציבור. הבקשה שהגישה התנועה זכתה תחילה להתעלמות, ובהמשך נענתה בשלל תירוצים שנועדו למנוע את העברת המידע לתנועה. רק לאחר הגשת העתירה, הסכימו לפתע המשיבים לשקול מחדש את עמדתם, ובהמלצתו החמה של בית המשפט נאלצו "להתגמש" ולתת כמעט את כל המידע אותו סירבו למסור עד להגשת העתירה, וגם לאחריה.

בית המשפט גם הורה למשיבים למסור מידע הנוגע להחלטות שהתקבלו על ידי הוועדה הבין משרדית לפיקוח על מוהלים המתייחסות למוהלים אשר לגבי תפקודם לא נמצא פגם ו/או רשלנות. ההחלטות הללו, קבע בית המשפט, יימסרו לתנועה לחופש המידע ללא פרטים מזהים של המוהלים והתינוקות הנימולים ובתוך 30 יום מפסק הדין.

מאז כאמור חלפה יותר מחצי שנה וברבנות ממשיכים לצפצף על בית המשפט. "נדמה כי את הוראותיו הברורות של פסק הדין בחרו המשיבים לפרש כהמלצה בלתי מחייבת, הניתנת לפירושים שונים ומשונים, ככל העולה על רוחם", נכתב בבקשת הביזיון שהגישה התנועה.

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️