דילוג לתוכן העמוד

ינואר 09: לשכת ראש הממשלה

בדצמבר 2008 פנינו למשרד ראש הממשלה כדי לקבל את הסדר ניגוד הענייינים אשר גובש עבור ד"ר יורם טורבוביץ, איש סודו של אהוד אולמרט, שביקש להתמנות לשליחו המיוחד לעניינים המשא ומתן עם סוריה.

טורבוביץ היה איש עסקים פרטי עד שנכנס לתפקיד ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ב-2006. תפקידו אותו עזב באוגוסט 2008, בעקבות הודעתו של אולמרט כי לא יתמודד על תפקיד יו"ר קדימה. לאחר התפטרותו ביקש אולמרט למנות את טורבוביץ ליועץ מיוחד בלשכתו ולשליחו המיוחד במשא ומתן עם הסורים. לשם כך נדרש אישור מיוחד של היועץ המשפטי לממשלה, ולכן תוכניתו של אולמרט לא יצא לפועל.

ללשכת ראש הממשלה לקח פחות מחודש  להיענות לבקשתינו ולהעביר לנו את הסכם ניגוד העניינים שנחתם עם טורבוביץ עם כניסתו לעבודה בלשכת ראש הממשלה.

התגובה המהירה משמחת במיוחד לאור ניסיון העבר הכאוב: בקשתנו לקבל את הסדרי ניגוד העניינים של דב וייסגלס, מנכ"ל משרד ראש הממשלה בתקופת אריאל שרון, אילן כהן, מנכ"ל משרד הפנים, גדעון בר לב וראש מנהלת ההתנתקות, יונתן בשיא נענתה בשלילה. רק עתירה שהגשנו לבית המשפט גרמה ליועץ המשפטי לממשלה לחזור בו ולפרסם את הסדרי ניגוד העניינים של אישים אלה.

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️