דילוג לתוכן העמוד

מדינת אלסקה נאלצה לפרסם 24 אלף מיילים של שרה פיילין

בעקבות בקשת חופש מידע שהגישה רשת CNN ואמצעי תקשורת נוספים נאלצה מדינת אלסקה לפרסם יותר מ-24,000 תכתובות דואר אלקטרוני שנשלחו מכתובת הדואר של שרה פיילין בין דצמבר 2006 לספטמבר 2008. פרקליטיה של פיילין עברו על המכתבים לפני שפורסמו, וגנזו 2,275 מהם. כעת מבקריה של פיילין ממתינים לפרסום של המכתבים מספטמבר 2008 עד יולי 2009, כשהתפטרה מתפקיד מושלת המדינה. באוקטובר 2008 דרשה פיילין 15 מיליון דולר מסוכנות הידיעות אי.פי שביקשה לפרסם את המיילים של מושלת אלסקה.

כלי התקשורת בארה"ב פרסמו בסוף השבוע קטעים מביכים מתוך הודעות הדואר האלקטרוני, שעוסקים בין היתר בעסקות נפט, ברכילות ובציד דובים. מי שמעוניין לצפות במיילים שפורסמו נדרש לשלם כמה מאות דולרים למדינת אלסקה, ועוד כמה מאות דולרים עבור דמי משלוח. עם זאת, כמה אתרי חדשות גדולים הודיעו כי בכוונתם לסרוק את כל המסמכים ולהעלותם לאינטרנט, כדי לאפשר לכל הגולשים לעיין בהם בחינם.

הפרסום גרר תגובות נזעמות מצד הרפובליקאים. לדבריהם, פוליטיקאים אחרים לא קיבלו יחס כזה מהתקשורת. פיילין עצמה, ששוקלת עדיין להתמודד לנשיאות ב-2012, אמרה שהיא לא מוטרדת מהפרסום, למרות ש"רבים מהמכתבים לא היו מיועדים לשימוש הציבור".

לדיווח ב-CNN

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️