דילוג לתוכן העמוד

אות המופת ואות הקלון

אות המופת

צה"ל

מתברר שבצה"ל נאלצים להתמודד עם מציאות חדשה ריבוי פניות לקבלת מידע בעקבות חוק חופש המידע, ואף הגשת תביעות במקרה שהמידע שנמסר אינו עונה על צפיות האזרחים. רס"ן זוהר הלוי, הממונה על חופש המידע בצה"ל, העביר לנו שתי אגרות שהכין דובר צה"ל במטרה לקדם את הפנמת חוק חופש המידע בצבא. אין ספק – בצה"ל משתדלים, ממש עושים מאמץ ראוי להערכה להתייחס לבקשות למידע בצורה עניינית ומהירה.

"הנדון: אגרת להגברת המודעות ורגישות לפניות לפי חוק חופש המידע", פותחת האיגרת עליה חתום סגן דובר צה"ל.

קראו עוד

אות הקלון

משרד התמ"ת

עו"ד ענת קדרון מ"קו לעובד" מתארת במאמר שכתבה מציאות בלתי נסבלת שבה המדינה אינה אוכפת את חוקי העבודה על המעסיקים. כדי ללמוד על היקף התופעה הגיש קו לעובד בקשה למידע: "פנינו לממונה על חוק חופש המידע במשרד התמ"ת וביקשנו לדעת על כמה מעסיקים הוטלו קנסות במגזרים השונים, מה גובהם, וכמה מהם שולמו. ביקשנו לדעת האם קיים הליך של ביטול קנס או ערעור עליו, והאם ננקטו הליכים נגד עבריינים שלא שילמו את הקנסות שהוטלו עליהם. כמו כן ביקשנו לקבל לידינו רשימה של מעסיקים שהתחמקו מתשלום הקנס אשר הוטל עליהם כעונש על הפרת חוקי המגן.

קראו עוד

אותות קודמים

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️