דילוג לתוכן העמוד

התנועה לחופש המידע בעתירה נגד משרד התחבורה: לפרסם את דו"חות השירות בתחבורה הציבורית

התנועה לחופש המידע ותנועת מגמה ירוקה מתכוונות להגיש השבוע עתירה מינהלית לבית המשפט המחוזי בירושלים, באמצעות עורך הדין אוריה ירקוני, בדרישה לצלם ולהפיץ את הדו"חות שעורכת חברת ריבה בנוגע לאיכות השירות בתחבורה הציבורית.

משרד התחבורה מעסיק את החברה, המודדת את איכות השירות שמעניקות מפעילות האוטובוסים בכמה קריטריונים ובהם תדירות הקווים, עמידה בלוחות הזמנים, ניקיון, בטיחות ונגישות. הדו"חות  אינם נגישים לציבור.

בטיוטת העתירה מתוארת התכתבות עם משרד התחבורה, שבה הורשנו לעיין בדו"חות תחת עינו הפקוחה של פקיד המשרד, אך נאסר עלינו לצלם אותם. משרד התחבורה טוען שכדי לצלם ולהפיץ את הד"חות הוא נדרש לקבל את תגובת החברות המבוקרות, אך אף שכבר בנובמבר, לפי עדות משרד התחבורה, נעשתה פנייה לחברות, תגובתן עדיין לא התקבלה. חוק חופש המידע, שעל בסיסו מוגשת העתירה, מאפשר לצד ג' להגיב תוך 21 יומים.

אלונה וינוגרד, מנכ"לית התנועה לחופש המידע, אמרה: "נראה שהמשרד מתקשה להבין שדו"חות ריבה אינם מידע שלו, אלא הוא מחזיק בו כנאמן הציבור. חשיפת המידע רק תחזק את אמון הציבור במשרד".

עו"ד ירקוני הוסיף כי "התנגדות של משרד התחבורה  נראית כמו ניסיון למנוע מהציבור שימוש עתידי במידע ולא כמו עמדה לגיטימית".

משרד התחבורה מסר בתגובה לדה מרקר כי מנכ"ל המשרד אלכס לנגר, הורה על פרסום הדו"חות, וכי הפרסום יתבצע לאחר שלחברות המבוקרות תינתן אפשרות להגיב עליהם.

לידיעה בעניין בדה מרקר

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️