דילוג לתוכן העמוד

פורץ הדוא"ל הפרטי של פיילין טוען להגנתו: חשפתי מידע ציבורי

לאחר שדיוויד קרנל, צעיר בן 20 מאוניברסיטה בטנסי, נתפס כמי שאחראי לפריצה לתיבת הדואר האלקטרוני הפרטית של שרה פיילין, שהתמודדה לסגנית נשיאות ארה"ב בבחירות האחרונות, יוצא עורך דינו בקו הגנה לא צפוי. לפי טענות ההגנה, החומרים שהוצאו מתיבת הדואר לא היו פרטיים כלל, שכן פיילין היא עובדת ציבור וכל התכתובות שלה הן בגדר מידע ציבורי.

בנוסף לתכתובות, כללה תיבת הדואר גם תמונות של פיילין ומשפחתה, אך גם כאן, טוען עורך הדין, לא מדובר בתמונות פרטיות שכן "פיילין ומשפחתה צולמו פעמים רבות במהלך קמפיין הבחירות".

קרנל פרץ לתיבת הדואר של פיילין בחודש ספטמבר שעבר, לאחר שגילה את התשובה לשאלת הביטחון לאיפוס הסיסמה בחשבון. הוא שינה את הסיסמה למילה "פופקורן", והפיץ את הפרטים בפורומים באתר 4Chan – מה שהוביל במהירות לזיהויו ותפיסתו.

קרנל מואשם בארבע עבירות שונות: הפרה של חוקי מרמה וזיוף בעזרת מחשב, גניבת זהות, נסיון לגניבת רכוש (על ידי שימוש בפרטים מתיבת הדואר כדי לפרוץ לחשבון הבנק של פיילין) ושיבוש מהלכי חקירה ע"י השמדת ראיות. משפטו של קרנל נקבע ל-27 באוקטובר. אם יורשע בכל העבירות, הוא צפוי לגזר דין של שנתיים מאסר, וקנס כספי שיכול לנוע בין 4,000 ל-40,000 דולרים.

פיילין מבקשת 15 מיליון דולר עבור תכתובות המייל שלה