דילוג לתוכן העמוד

ראש הסי.אי.איי הודה במכתב פנימי: אנו מעלימים עובדות מבית המחוקקים

ראש הסי,אי,איי, לאון פאנטה, הודה במכתב פנימי כי סוכנות הביון העלימה עובדות מהמחוקקים. הוא סירב לחשוף באילו עובדות מדובר בטענה שמדובר במידע מסווג.

יושב ראש ועדת המודיעין בבית הנבחרים, סילבסטר ראיס, טען כי סוכנות הביון שיקרה לוועדה שהוא עומד בראשה במגוון נושאים, ולא העבירה מידע מלא כפי שהיא מחויבת לעשות. "הסי.אי.איי מוליך שולל את הקונגרס במשך שנים", אמר ראיס.

זו הפעם השנייה בתוך חודשיים שבכיר דמוקרטי מאשים את סוכנות הביון בהולכת שולל מכוונת של הקונגרס . לפני כחודשיים האשימה יו"ר בית הנבחרים, ננסי פלוסי, את הסי.אי.איי בכך ששיקר במתכוון בתדרוך שעסק בשיטות חקירה המופעלות נגד עצורים הנחשדים בטרור. התדרון נערך בשנת 2000 בצל הפיגועים ב-11 בספטמבר 2001 . בין השאר טענה פלוסי כי לא תודרכה לגבי שיטת חקירה ברוטלית במיוחד המכונה "הדמיית טביעה".

לאחר שהואשמה בכך שידעה על עינוי החשודים בטרור, יצאה ננסי פלוסי למתקפה נגד סוכנות הביון המרכזית וטענה כי היא הוליכה שולל את המחוקקים – ודרשה כי תוקם ועדת בדיקה.

עזרו לנו להמשיך להילחם על המידע
בואו לעגל לטובה לתנועה
היכנסו עכשיו, זה לוקח דקה, ותרמו לנו את האגורות מהעודף בכל קנייה. קניתם ב-99.90 ₪? תרמתם לנו 10 אגורות. כ-5 שקלים בחודש במצטבר. בשבילנו זה המון. ❤️